Pożegnanie ks. Ryszarda


DSC_2435W sobotę 28 czerwca 2014 r. w Wigilię Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła ks. Ryszard Sawicki – rezydent odprawił Mszę św. na koniec swej posługi w naszej parafii. Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz podziękował ks. Ryszardowi za 3 letnią pomoc duszpasterską w parafii. Następnie wyrazy podziękowania złożyli przedstawiciele grup parafialnych. Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na wspólnego grilla i słodki poczęstunek w Domu Katolickim. Fotorelacja w galerii.

W czasie swej posługi ks. Ryszard prowadził kurs przedmałżeński, opiekował się Parafialnym Ośrodkiem Formacji Rodziny, Wspólnotą Trudnych Małżeństw Sychar, wolontariuszami Parafialnego Zespołu Caritas oraz Kołem Przyjaciół Radia Maryja. Chociaż ks. Ryszard nie posługiwał jako wikariusz bardzo często sprawował posługę sakramentalną: błogosławiąc małżeństwa, udzielając chrztu, prowadząc pogrzeby, spowiadając parafian, a także odwiedzając rodziny z wizytą duszpasterską. To z jego inicjatywy powstała internetowa strona naszej parafii.

W maju 2014 r. ks. Ryszard zakończył studia specjalistyczne na UKSW w Warszawie, broniąc tytuł doktora teologii w zakresie teologii pastoralnej. Decyzją Ordynariusza Ełckiego J.E. Jerzego Mazura z dniem 1 lipca objął nowe obowiązki w swej rodzimej diecezji na stanowisku wicedyrektora Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji przy klasztorze pokamedulskim w Wigrach.

Księdzu Ryszardowi z całego serca dziękujemy za posługę i czas, który spędził w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych łask na nowe zadania duszpasterskie w Diecezji Ełckiej.