Pielgrzymka szlakiem trzech religii


St_Antoni_Church_in_Sokółka-9Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce organizowanej przez Akcję Katolicką.
„Szlakiem trzech religii, dwóch wyznań”, w dniach 16-18 sierpnia 2013 roku. Trasa pielgrzymki:
Sokółka – Białystok – Święta Woda – Bohoniki – Supraśl – Tykocin – Hodyszewo

Na zaproszenie Księdza Prałata Tadeusza Żdanuka, Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej, Proboszcza Parafii p.w. Świętego Rocha w Białymstoku weźmiemy udział w dwudniowych uroczystościach odpustowych w parafii.

Pielgrzymować będziemy białostockim szlakiem pielgrzymkowo-turystycznym bł. ks. Michała Sopoćki. Nawiedzimy Sanktuaria w Świętej Wodzie, Sokółce (miejsce cudu eucharystycznego w 2008 roku), Białymstoku i Hodyszewie. Zwiedzimy miejsca odgrywające szczególną rolę na mapie kulturalnej Białegostoku.

W Tykocinie poznamy religię i zwyczaje Żydów. W Bohonikach zwiedzimy miejscowy meczet i cmentarz Tatarów Polskich, poznamy ich kulturę i tradycję. W Supraślu zwiedzimy cerkiew prawosławną oraz słynne w świecie Muzeum Ikon.

W czasie naszej pielgrzymki podziwiać będziemy piękno przyrody Puszczy Knyszyńskiej: ogród leśny – SILVARIUM w Poczopku, Kopną Górę, arboretum niesamowitych okazów drzew w Sokołdzie.

Sporo czasu spędzimy w hodyszewskim ośrodku „Ojczyzna” prowadzonym przez Księży Pallotynów, w którym będziemy mieszkać w czasie naszego pielgrzymowania. Przewidujemy atrakcyjne niespodzianki dla uczestników naszej sierpniowej pielgrzymki. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
Zapisy przyjmuje i informacji udziela Marek Kroczek: tel. 503385959; email:
akcja@marki.net.pl

Marek Kroczek