OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21 listopada 2021


 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Rekolekcje adwentowe w tym roku będziemy przeżywać w dn. 5-8 XII i poprowadzi je ks. Andrzej Nowakowski kapłan diec. Zielonogórsko – Gorzowskiej. Na zakończenie rekolekcji 8 XII podczas Mszy św. wieczornej ks. biskup Romuald Kamiński poświęci nowo powstałą kaplicę adoracji.
 3. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od 15:00 do 18:00.
 4. Dzisiaj Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych o 13.15.
 5. Ogólne spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych (bez dzieci) odbędzie się w kościele we wtorek 23 XI po Mszy św. wieczornej o 18.45 Przypominamy, że obecność na tych spotkaniach jest także wyrazem naszej odpowiedzialności za religijne wychowanie naszych dzieci i jest obowiązkowa.
 6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w indywidualnym spotkaniu z księdzem prosimy o kontakt.
 7. Zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Pan przemówił” przygotowaną przez kleryków naszego seminarium. Terminy wystawienia sztuki są wywieszone w gablocie. Zapisy przyjmuję ks. Tomasz, lub indywidualne – nr tel. w gablocie. W najbliższym czasie podamy termin wyjazdu.
 8. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Apostolatu Maryi Królowej III Tysiąclecia, oraz Róż Różańcowych Rodziców przeprowadzą zbiórkę produktów jako świąteczne wsparcie na rzecz Domu Samotnej Matki Caritas Diecezji W – Praskiej w Zielonce. Wskazane są produkty żywnościowe pakowane hermetycznie, z długim terminem ważności. Dodatkowo można przekazać pampersy dla dzieci w większych rozmiarach 4-5, nowe komplety pościeli dla dorosłych.
 9. W następną niedzielę wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary do puszek przeznaczone na organizację świątecznego posiłku, oraz paczek na Boże Narodzenie dla podopiecznych. Pragniemy również przypomnieć, że nasz Parafialny Zespół Caritas można wesprzeć przelewem na konto. Dane do przelewu znajdziemy w gablocie ogłoszeń: Al. J. Piłsudskiego 93, 05-270 Marki, Nr rachunku: 20 8015 0004 2020 5463 2020 0002.
 10. Dzisiaj po Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
 11. Prasa katolicka