Ogłoszenia parafialne – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 listopada 2020r.


 1. Obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach: w naszym kościele może być jednocześnie 50 osób. W koszykach przy wejściu jest odpowiednia liczba obrazków, prosimy, aby wchodząc brać po jednym obrazku i odłożyć z powrotem przy wyjściu. Brak obrazków oznacza, że limit osób został już osiągnięty.
  Zobowiązani jesteśmy do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych. Zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. Wprowadzamy dodatkowe Msze św. w niedziele o godz. 13.15 i 19.15 (do odwołania). Przypominamy, że od początku października Msze św. dla dzieci odprawiane są o godz. 10.30.
 3. Z racji obostrzeń kolęda, która tradycyjnie rozpoczynała się w adwencie na razie zostaje odwołana do Bożego Narodzenia.
 4. Kancelaria czynna jest w normalnych godzinach, jednak prosimy o przychodzenie tylko w sprawach pilnych oraz o wcześniejszy kontakt telefoniczny z księdzem dyżurnym.
 5. Niedawno otrzymaliśmy relikwie bł. Karoliny Kózkówny. W tę środę przypada jej liturgiczne wspomnienie. Zapraszamy od poniedziałku do środy na triduum jej poświęcone, podczas którego modlić się będziemy w intencji naszej młodzieży. Krótkie nabożeństwo o 17.45 i Msza św. wotywna o bł. Karolinie, na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami błogosławionej.
 6. Adoracja w tym tygodniu codziennie z wyjątkiem soboty od 15.00 do 18.00, a w czwartek dodatkowo po Mszy wieczornej do 19.30.
 7. Kandydatów do bierzmowania (II rok przygotowań) zapraszamy na Mszę św. z katechezą w sobotę 21.11 o godz. 19.00.
 8. Ks. Michał zaprasza na spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00, a ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.30 w kościele.
 9. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.