Ogłoszenia parafialne – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 listopada 2020r.


 1. Obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach: w naszym kościele może być jednocześnie 108 osób. W koszykach przy wejściu jest odpowiednia liczba obrazków, prosimy, aby wchodząc brać po jednym obrazku i odłożyć z powrotem przy wyjściu. Brak obrazków oznacza, że limit osób został już osiągnięty.
  Zobowiązani jesteśmy do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, zachowania dystansu. Zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
  Przypominamy też, że w związku z zarządzeniem premiera o zakazie wstępu na cmentarze także i nasz cmentarz parafialny będzie zamknięty w dniach 01.11, 02.11.
 2. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych, może być przeniesiony na dowolne osiem dni listopada. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, pod zwykłymi warunkami, dodatkowo powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 3. Wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedziele o godz. 19.15 (do odwołania). Przypominamy, że od początku października Msze św. dla dzieci odprawiane są o godz. 10.30.
 4. Przyjmujemy wypominki za zmarłych.
  • Roczne: czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o 7.00, 9.00 i 18.00,
  • Jednorazowe: wyczytywane będą w kościele dzisiaj po Mszy św. o 12.00 podczas procesji, oraz jutro 2 listopada po Mszy św. o 10.00 i 18.00 podczas procesji lub podczas różańca o 17.15,
  • Msza św. gregoriańska zbiorowa za zmarłych sprawowana jest przez cały listopad o 7.00
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00 tylko na zaproszenie
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o 8.00.
 7. Za tydzień po Mszy o 19.15 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 8. Adoracja w tym tygodniu codziennie od 15.00, także dzisiaj, rozpoczęta koronką do miłosierdzia Bożego.
 9. Ks. Michał zaprasza na spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.30 w kościele.
 10. Dzieci, które regularnie uczęszczały na różaniec zostaną nagrodzone w następną niedzielę  na Mszy św. o 10.30. Prosimy o przyniesienie uzupełnionych plansz różańcowych.
 11. O. Łukasz wraz z p. Piotrem Kosiakiem zapraszają na spotkania dyskusyjno – teologiczne w najbliższą  sobotę o godz. 19.00 on line. Osoby, które chciałyby dołączyć do spotkań proszone są bezpośredni kontakt z o. Łukaszem.
 12. Zapraszamy do włączenia się w modlitewne wydarzenie Różaniec Do Granic Nieba zaplanowane na dni 1-8 listopada. Intencją będzie włączenie dzieci nienarodzonych do naszych wspólnot rodzinnych, uleczenie ran związanych z ich utratą oraz przebłaganie za wszystkie grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Na czym szczegółowo ma to dzieło polegać, możemy przeczytać na plakacie w gablocie oraz na stronie www.rozaniecdogranic.pl albo www.marki.net.pl.
 13. Dziękujemy za ofiary składane w zeszłym tygodniu na zakup relikwiarzy. Zebraliśmy 1930 zł. W środę na Mszy zbiorowej modlić się będziemy w intencji ofiarodawców.
 14. W następną niedzielę 8.XI wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary  na organizację świątecznego posiłku, oraz paczek na Boże Narodzenie dla podopiecznych.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.