Ogłoszenia parafialne – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 października 2020r.


 1. Od 24.10 obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach: 1 osoba na 7 m2, czyli w naszym kościele może być jednocześnie 108 osób. W koszykach przy wejściu jest odpowiednia liczba obrazków, prosimy, aby wchodząc brać po jednym obrazku i odłożyć z powrotem przy wyjściu. Brak obrazków oznacza, że limit osób został już osiągnięty.
  Zobowiązani jesteśmy do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych. Zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. Wprowadzamy dodatkową Mszę św. w niedziele o godz. 19.15 (do odwołania). Przypominamy, że od początku października Msze św. dla dzieci odprawiane są o godz. 10.30.
 3. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • Tak jak co roku planujemy Mszę na cmentarzu o 12.00 i po niej procesję z wypominkami. Jednak przebieg Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu uzależniony będzie od decyzji władz, która ma być podjęta dopiero za parę dni. Wywiesimy ogłoszenia przed kościołem oraz na bramie cmentarza, będziemy także informować na stronie internetowej i profilu FB.
  • Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą oktawę Uroczystości, a nawet na kolejne tygodnie. Na cmentarzu obowiązuje noszenie maseczek.
  • Bardzo prosimy osoby porządkujące groby o wynoszenie cmentarnych śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, a nie pozostawianie ich przy pomnikach lub w alejkach. Śmieci organiczne – kwiaty, trawa, liście prosimy składać obok kontenerów.
 4. Rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych w naszym kościele już sobotę 31.10 wieczorem. O godz. 17.15 Różaniec. Mszę o 18.00 odprawi ks. Michał Dziedzic, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Po Mszy św. adoracja z relikwiami świętych. W czasie tej uroczystości zostaną wprowadzone do naszej parafii relikwie bł. Karoliny Kózkówny.
  Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek na zakup relikwiarzy. Będą one wykorzystane podczas nabożeństwa z relikwiami świętych.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.15.
 6. Adoracja w tym tygodniu codziennie od 15.00 do Różańca, a w czwartek dodatkowo po Mszy wieczornej do 19.30.
 7. Przyjmujemy rezerwacje Mszy św. na rok 2021. Przyjmujemy już także wypominki za zmarłych.
 8. W najbliższy czwartek kancelaria czynna będzie tylko od 16.00 do 17.30. W pozostałe dni normalnie. Prosimy aby do kancelarii przychodzić w najbliższych dniach tylko w pilnych sprawach.
 9. W imieniu Akcji Katolickiej zapraszamy do włączenia się w modlitewne wydarzenie Różaniec Do Granic Nieba zaplanowane na dni 1-8 listopada. Intencją będzie włączenie dzieci nienarodzonych do naszych wspólnot rodzinnych, uleczenie ran związanych z ich utratą oraz przebłaganie za wszystkie grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Na czym szczegółowo ma to dzieło polegać, możemy przeczytać na plakacie w gablocie oraz na stronie www.rozaniecdogranic.pl albo www.marki.net.pl.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.