OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 października 2020r.


 1. Na dzień dzisiejszy nie obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Mając na uwadze wysoką liczbę zachorowań na Covid-19, władza diecezjalna zobowiązuje nas do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych, zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń. Nie możemy negować, bądź minimalizować zagrożenia.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. Od początku października Msze św. dla dzieci odprawiane są o godz. 10.30.
 3. Adoracja w tym tygodniu codziennie oprócz soboty od 15.00. W czwartek dodatkowo także po Mszy wieczornej do 19.30.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.15. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 5. We wtorek 13.10 nabożeństwo różańcowe połączone będzie procesją fatimską wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Tego dnia nie będzie różańca o 17.15.
 6. W najbliższy czwartek kancelaria czynna będzie tylko od 16.00 do 17.30.
 7. Ks. Michał zaprasza na spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.30. Chłopcy, którzy chcieliby włączyć się do służby ministranckiej proszeni są o kontakt z ks. Michałem.
 8. O. Łukasz wraz z p. Piotrem Kosiakiem zapraszają na spotkania biblijne w soboty o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 9. Zapraszamy na Mszę św. imieninową w int. o. Łukasza za tydzień o 12.00.
 1. Intencje Mszy św. na rok 2021 przyjmujemy w kancelarii. Natomiast wypominki zaczniemy przyjmować od soboty 17.10.
 2. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 3. Za tydzień taca przeznaczona będzie na misje.
 4. Zapraszamy na koncert pt. „Sprawiedliwe” – oratorium o siostrach franciszkankach z Marek, ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej. Wystąpią soliści scen operowych, 4 chóry i Filharmonicy Warszawscy. Kościół MB Królowej Polski na Pustelniku, niedziela 11.10 godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.