OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 października 2021


 1. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od 15:00 do 18:00. W piątek i sobotę z racji ślubów adoracji nie będzie.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17:15. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy wraz z dziećmi na indywidualne spotkania z księdzem. Spotkania będą odbywały się na plebanii według określonego grafiku: w dni powszednie zasadniczo od 15:00 do 17:20, oraz od 19:00 do 20:00, w sobotę od 9:30 do 12:30, oraz od 14:30 do 17:20. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, w kancelarii, oraz przez telefon dyżurny. Obecność jest obowiązkowa.
 4. Ks. Rafał zaprasza młodzież naszej parafii od 7 klasy szkoły podstawowej oraz młodzież licealną na spotkania Oazy w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej w Domu Katolickim.
 5. Ks. Tomasz zaprasza na spotkanie ministrantów młodszych do VI kl. włącznie na zbiórkę w najbliższą sobotę o 10:30 w Domu Katolickim.
 6. W najbliższy piątek konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych naszej parafii o godz. 19:00 w Domu Katolickim.
 7. Zapraszamy na rekolekcje Odnowy Życia Chrześcijańskiego, które rozpoczęły się w naszej parafii. Ze względu na procesję fatimską w środę 13.X najbliższe spotkanie rekolekcyjne wyjątkowo odbędzie w czwartek 14.X po Mszy św. wieczornej w Domu Katolickim. Zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby się dołączyć do tych rekolekcji.
 8. Parafia Niep. Pocz. NMP w Warszawie na Wrzecionie zaprasza na rekolekcje dla osób po stracie dziecka poczętego. Odbędą się one 13-15.X o godz. 19:00. Plakat w gablocie.
 9. Zapraszamy na procesję fatimską w najbliższą środę 13.X po Mszy św. wieczornej. Różaniec w tym dniu będzie odmówiony podczas procesji. Przejdziemy tradycyjnie ulicami Bandurskiego, Okólną i Rejtana. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych związanych z niebezpieczeństwem epidemii.
 10. W następną niedzielę 17.X w Warszawie będzie miała miejsce procesja różańcowa w intencji naszej Polski. Szczegóły w gablocie. W łączności z tą procesją również i my przejdziemy ulicami naszej parafii modląc się za Ojczyznę. Nasza procesja wyruszy z kościoła o godz. 14:00. Przejdziemy ulicami Bandurskiego, Okólną i Rejtana.
 11. Od jutra 11.X w kancelarii będziemy przyjmować intencje na Msze św. na nowy rok 2022. Intencje będzie można rezerwować tylko na pierwsze półrocze, do czerwca włącznie.
 12. Zbliża się ku końcowi budowa kaplicy adoracji. Poświęcenie jej zaplanowano na 8.XII o 18:00 podczas parafialnego odpustu. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary. Za prace stolarskie musimy zapłacić 60 tys. zł, pozostało jeszcze dokończenie oświetlenia, przeszklenia kruchty. Tacę z przyszłej niedzieli przeznaczymy kaplicę.
 13. Serdecznie dziękujemy za ofiary na zakup nowych relikwiarzy. Zebrano 1670 zł.
 14. Centrum Integracji Społecznej w Markach oferuje pracę, szkolenia, warsztaty itp. dla osób bezrobotnych lub z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zapewnia posiłek i wynagrodzenie. Bliższe informacje na ulotkach na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 15. Dziś w naszym kraju obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem, po mszach św. są zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną młodzież i studentów z biednych rodzin.
 16. W przyszłą niedzielę będzie zbierana puszka na rehabilitację i protezę dla Patryka Ratyńskiego mieszkańca Marek, który w wypadku przy pracy stracił rękę.
 17. Prasa katolicka.