OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 października 2020


 1. Na dzień dzisiejszy nie obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Mając na uwadze wysoką liczbę zachorowań na Covid-19, władza diecezjalna zobowiązuje nas do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych, zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń. Nie możemy negować, bądź minimalizować zagrożenia.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. Od dzisiaj Msze św. dla dzieci odprawiane są o godz. 10.30.
 3. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 4. Adoracja w tym tygodniu codziennie z wyjątkiem soboty od 15.00. W czwartek dodatkowo także po Mszy wieczornej do 19.30.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.15. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 1. Młodzież klas I liceum i starsza z naszej parafii, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania może się jeszcze zgłaszać do ks. Jakuba do końca tygodnia.
 2. Ks. Michał zaprasza na spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00. Chłopcy, którzy chcieliby włączyć się do służby ministranckiej proszeni są o kontakt z ks. Michałem.
 3. O. Łukasz wraz z p. Piotrem Kosiakiem zapraszają na spotkania biblijne od najbliższej soboty o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 1. Od poniedziałku 5.X przyjmujemy w kancelarii intencje Mszy św. na rok 2021. Natomiast wypominki zaczniemy przyjmować w drugiej połowie miesiąca.
 2. Za tydzień, w Dniu Papieskim, będziemy zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 3. Zapraszamy na koncert pt. „Sprawiedliwe” – oratorium o siostrach franciszkankach z Marek, ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej. Wystąpią soliści scen operowych, 4 chóry i Filharmonicy Warszawscy. Kościół MB Królowej Polski na Pustelniku, niedziela 11.10 godz. 19.00. Bliższe szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.