OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020


 1. Na dzień dzisiejszy nie obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Mając na uwadze wysoką liczbę zachorowań na Covid-19, władza diecezjalna zobowiązuje nas do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych, zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń. Nie możemy negować, bądź minimalizować zagrożenia.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. Od przyszłej niedzieli Msze św. dla dzieci odprawiane będą o godz. 10.30.
 3. Spotkanie wspólnoty oazowej dzisiaj o 19.00. Zapraszamy także młodzież, która do tej pory nie uczestniczyła w spotkaniach, a chciałaby dołączyć.
 4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie do naszego kościoła na godz. 17.15. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00 tylko na zaproszenie.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00
 1. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc październik.
 2. Przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klas I liceum i starszej z naszej parafii rozpocznie się od października. Karty zgłoszeniowe są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła, a pierwsze spotkanie dla kandydatów i ich rodziców będzie w sobotę 3.X o 19.00.
 3. Ks. Michał zaprasza na spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.30. Chłopcy, którzy chcieliby włączyć się do służby ministranckiej proszeni są o kontakt z ks. Michałem.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 1. W poniedziałek 28.09 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki zapraszamy o godz. 15.00 do modlitwy koronką w ramach ogólnoświatowej akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Miejsca modlitwy w naszej parafii wywieszone są na plakacie w gablocie Akcji Katolickiej.
 2. W sobotę 03.10 Akcja Katolicka Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza do Sali Kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 o godz. 16.00 na spotkanie z Adamem Rosłońcem z Fundacji Fenicja im. św. Charbela na temat: „Chrześcijanie w Libanie – dawniej i dzisiaj”. Szczegóły w gablocie.
 3. Od poniedziałku 5.X przyjmujemy intencje Mszy św. na rok 2021.
 4. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 5. Za tydzień taca na Dom św. Faustyny w Ostrówku.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.