OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września 2020


 1. Na dzień dzisiejszy nie obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Mając na uwadze wysoką liczbę zachorowań na Covid-19, władza diecezjalna zobowiązuje nas do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych, zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń. Nie możemy negować, bądź minimalizować zagrożenia.

Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.

 1. Od października Msze św. dla dzieci odprawiane będą o godz. 10.30.
 2. Spotkanie wspólnoty oazowej dzisiaj o 19.00. Zapraszamy także młodzież, która do tej pory nie uczestniczyła w spotkaniach, a chciałaby dołączyć.
 3. I Komunia św. będzie miała miejsce w sobotę 26 września. I grupa – kl. IVA, IVB, IVC o 10.00, II grupa – kl. IVD i IVE o 12.00. Próby dla grupy I w poniedziałek i środę o 19.00 a dla grupy II we wtorek i czwartek o 19.00. Spowiedź w piątek: dla klas IVA, IVB i IVD o 15.30, a dla klas IVC i IVE o 16.45.
 4. Z racji przygotowań do I Komunii św. klas IV nie będzie adoracji w czwartek po Mszy wieczornej, ani w piątek od 15.00 do 18.00. W sobotę adoracja będzie tylko od 17.00 do 18.00.
 5. W następną niedzielę na Mszy św. o 12.00 będą poświęcone różańce dla dzieci z klas III. Różańce będą kupione dla wszystkich dzieci z kl. III i rozdane na Mszy św.
 6. Przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klas I liceum i starszej z naszej parafii rozpocznie się od października. Karty zgłoszeniowe są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła, a pierwsze spotkanie dla kandydatów i ich rodziców będzie w sobotę 3.X o 19.00.
 7. Ks. Michał zaprasza na spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00. Chłopcy, którzy chcieliby włączyć się do służby ministranckiej proszeni są o kontakt z ks. Michałem.
 8. Ksiądz Biskup wraz z organizatorami zaprasza seniorów, osoby chore i niepełnosprawne i ich opiekunów w najbliższą sobotę 26.IX na III Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora do parafii św. Ojca Pio w Warszawie (ul. Fieldorfa 1) na godzinę 10.30. W programie: nabożeństwo i Eucharystia z udzieleniem sakramentu chorych. Dla osób zainteresowanych bliższe informacje w zakrystii.
 9. W piątek 25.09 i sobotę 26.09 zespół parafialnego Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności z długim terminem ważności w sklepach „Biedronka” przy ul. Bandurskiego i ul. Fabrycznej, oraz w „Lidlu” przy al. Piłsudskiego, koło Poczty. Zebrana żywność przeznaczona będzie na bieżącą pomoc dla starszych i samotnych podopiecznych Caritas. Zachęcamy do wsparcia akcji. Potrzebujemy także pomocy wolontariuszy. Nr telefonu w gablocie.
 10. W następną niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 11. Za tydzień o 12.00 Msza św. imieninowa w int. ks. Michała.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.