OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2020


 1. Na dzień dzisiejszy nie obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Mając na uwadze wysoką liczbę zachorowań na Covid-19, władza diecezjalna zobowiązuje nas do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych, zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń. Nie możemy negować, bądź minimalizować zagrożenia.

Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję fatimską.
 2. W najbliższy wtorek 15.IX przed naszym kościołem będzie miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej rodzinę Banaszków zamordowanych za ratowanie Żydów w czasie okupacji. Uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 odprawi Ks. Bp Romuald Kamiński, po której zostanie odsłonięta Tablica.
 3. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 20. IX o godz. 10.30. Spowiedź będą miały dzieci w piątek 18.IX o godz. 16.00.
 4. Przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klas I liceum i starszej z naszej parafii rozpocznie się od października. Karty zgłoszeniowe są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła, a pierwsze spotkanie dla kandydatów i ich rodziców będzie w sobotę 3.X o 19.00. Natomiast spotkanie dla osób kontynuujących przygotowania (wszystkie grupy) będzie w sobotę 19.IX o 19.00 w kościele.
 5. Pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty oazowej dzisiaj o 19.00. Zapraszamy także młodzież, która do tej pory nie uczestniczyła w spotkaniach, a chciałaby dołączyć.
 6. Ks. Michał zaprasza ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 10.30. Chłopcy, którzy chcieliby włączyć się do służby ministranckiej proszeni są o skontaktowanie się z ks. Michałem.
 7. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 8. Diecezjalny Moderator „Żywego Różańca” ks. Roman Kot zaprasza na rekolekcje maryjne zelatorów kół Żywego Różańca 25 – 27.IX.2020r.  w Loretto. Bliższe informacje w zakrystii.
 9. Z inicjatywy Stowarzyszenia Marki – Pustelnik – Struga przed kościołem zbierane są podpisy pod społecznym wnioskiem nadania placowi przy ul. Sportowej nazwy „100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 r.”
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.