Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego 08.06.2014


 1. OgłoszeniaDzisiaj po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych pt. „Rola ojca w rodzinie”. Katechezę poprowadzi p. Karina Skrzypczak z Parafialnego Ośrodka Formacji Rodziny.
 2. W poniedziałek 9 czerwca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej 17 specjalista d/s rehabilitacji zaprasza na bezpłatne konsultacje dotyczące naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych oraz zespołów bólowych kręgosłupa, stawów, nadciśnienia, cukrzycy i innych schorzeń. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnego zabiegu.
 3. We wtorek 10 czerwca o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie w Okunince.
 4. W czwartek 12 czerwca o godz. 19.00 w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie osób odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Procesja w tym roku przejdzie ulicami: Piłsudskiego, 11-go listopada, Okólną i Bandurskiego. Osoby, które chcą włączyć się czynnie w przygotowanie dekoracji ołtarzy, prosimy o udział w spotkaniu.
 5. W piątek 13 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i procesję fatimską.
 6. Burmistrz Miasta Marki zaprasza na Piknik „Markowa Woda”, który odbędzie się w sobotę 14 czerwca na stadionie miejskim przy ul. Wspólnej 12. Impreza rozpocznie się o godz. 14.oo. W programie liczne atrakcje artystyczne i sportowe. Podczas pikniku wystąpią zespoły Don Wasyl, De Marco oraz Akcent.
 7. W najbliższą sobotę nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione wyjątkowo o godz. 17.40.
 8. W sobotę 14 czerwca zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce do Niepokalanowa. Autor podstawiony będzie przy kościele o godz. 18.50. Koszt pielgrzymki – 25 zł.
 9. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Radia Maryja.
 10. W następną niedzielę słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Gugała, który zbierze ofiary na budowę kościoła NMP Matki Kościoła przy ul. Ząbkowskiej.
 11. Informujemy, że w najbliższym czasie zostanie dokonana renowacja krzyża z wieży naszego kościoła, która uległa zniszczeniu podczas II wojny światowej. Tego zadania podjęła się grupa osób na czele z Panem Zbigniewem Paciorkiem.
 12. Nasz mały parafianin, 8-letni Marcin Pietrzak, ma bardzo poważne problemy zdrowotne. Urodził się z ciężka i złożoną wadą serca, która od wielu lat wymaga korekty poprzez operację na otwartym sercu. Mimo swojego wieku waży tylko 15 kg, ma sine usta i paznokcie, męczy się i dyszy po pokonaniu kilku kroków. Z uwagi na brak sali hybrydowej nikt nie chce zoperować Marcina w Polsce. Ratunkiem dla niego jest operacja, której zgodziła się dokonać Klinika Uniwersytecka w Münster. Termin zabiegu wyznaczono na drugą połowę 2014 r. Jej koszt to 37 500 EURO, czyli ok. 160 000 zł. Rodzice Marcina serdecznie proszą o jakąkolwiek pomoc. Za wszelki dar serca składają serdeczne „Bóg zapłać”. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej naszej parafii oraz Fundacji Mam Serce.
 13. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej w sklepiku parafialnym.

Dodaj komentarz