Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2013


Ogłoszenia1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w „Roku Wiary”. Katechezę pt. „Jak pomagać duszom w czyśćcu – historia i wskazówki Marii Simmy” poprowadzi ks. Łukasz. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania: czy istnieje życie pozagrobowe? czy zmarli mogą nas odwiedzać? na czym polega obcowanie świętych? To wszystko w świetle nauki Kościoła i świadectw świętych.

2. Wolontariusze Parafialnego Caritas zbierają dzisiaj do puszek ofiary przeznaczone na przygotowanie 180 świątecznych paczek dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących pomocy. Za wszystkie złożone ofiary składamy gorące podziękowania – „Bóg zapłać”.

3. Jutro będziemy obchodzić 95. rocznicę Odzyskania Niepodległości. W naszym kościele o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Dalsze obchody Święta Niepodległości odbędą się pod pomnikiem Dziesięciu Powieszonych o godz. 18.00.

4. 17 listopada (niedziela) po Mszy św. o godz. 10.15 odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży klas III Gimnazjum, którzy rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w tym spotkaniu uczestniczyli również rodzice przygotowującej się młodzieży.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00, katecheza dla dzieci I komunijnych.

6. 30 listopada organizowany jest wyjazd na uroczystości rocznicowe Radia Maryja do Torunia. Zapisy przy stoliku pod chórem

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, tygodników: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”

Dodaj komentarz