Ogłoszenia duszpasterskie XXXI -Niedziela Zwykła 30.10.2016r.


 1. OgłoszeniaZbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o porządkowanie grobów oraz o wynoszenie cmentarnych śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, a nie pozostawianie ich przy pomnikach lub w alejkach.
 2. Na naszym cmentarzu znajdują się stare zaniedbane groby. Rodziny pochowanych w nich osób prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W przypadku braku zainteresowania groby te będą przeznaczone do kolejnych pochówków.
 3. W kancelarii parafialnej i w zakrystii a także na cmentarzu przyjmujemy na wypominki:
 • Roczne: czytane w każdą niedzielę, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 sprawujemy Eucharystię za zmarłych polecanych w wypominkach;
 • Jednorazowe: wyczytywane 1 listopada na cmentarzu o godz. 11.30 lub 2 listopada w kościele: o godz. 9.30 i podczas różańca o 17.15;
 • Zbiorową Mszę św. gregoriańską sprawowaną przez cały listopad o godz. 7.00.

 1. W poniedziałek 31.X wieczorem rozpoczynamy obchody Uroczystości Wszystkich Świętych Mszą wigilijną o 18.00, po której odbędzie się adoracja połączona z modlitwami ku czci świętych przed ich relikwiami. Będzie ich ponad 40, m.in. relikwie św. Jana Pawła II, św. Teresy z Kalkuty czy św. Rity, patronki spraw beznadziejnych. Można będzie oddać im cześć przez ucałowanie. Po nabożeństwie możliwość nabycia fragmentu róży, która leżała na grobie bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 2. We wtorek 1.XI przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Na cmentarzu parafialnym wypominki jednorazowe czytać będziemy tego dnia od godz. 11.30, Eucharystia w intencji Parafian i zmarłych spoczywających na cmentarzu odprawiona zostanie o godz. 12.00, a po niej wyruszy procesja żałobna alejkami naszej nekropolii. Bardzo prosimy o czynny udział w tym nabożeństwie
 3. Wieczorem 1.XI Grupa Młodzieżowa zaprasza na modlitwę za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Rozpoczynamy o godz. 20.00 przy pomniku koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie procesją przejdziemy pod krzyż, odmawiając różaniec.
 4. Środa 2.XI to wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.: 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 i 18.00 odbędzie się procesja żałobna wewnątrz kościoła. O godz. 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Dziś wolontariusze parafialnego Komitetu Budowy Pomnika Dziecka Utraconego zbierają ofiary na realizację tego projektu. Przeprowadzą także zbiórkę 1.XI na cmentarzu. Bardzo prosimy o wsparcie tego szczytnego celu.
 6. Od dzisiaj zapraszamy w każdą niedzielę na cichą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Nabożeństwa Różańcowego.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz.: 7.00, 8.00, 17.00 (dzieci) i 18.00. Do chorych z posługa sakramentalną udamy się od godz. 9.00.
 8. W tym tygodniu również pierwsza sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00.
 9. W następną niedzielę 6.XI. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali do puszek ofiary na przygotowanie na święta Bożego Narodzenia 150 paczek dla dzieci z ubogich rodzin, oraz dla osób starszych, samotnych i chorych, którym szczególnie potrzebne jest wsparcie i pomoc.
 10. W przyszłą niedzielę 6.XI po Mszy o godz. 12.00.spotkanie rodziców i dzieci komunijnych z I grupy tzn. Kl. III A, B i C, oraz szkoła „Ad Astra”
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Łagiewnik na uroczystości związane z ogłoszeniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Zapisy u ks. Piotra i w Akcji Katolickiej. Koszt 65 zł. Wyjazd w sobotę 19. XI o godz.4.00.
 12. Dziś rozdawane są intencje różańcowe na listopad.
 13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.