Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła 28.10.2018 r.


 1. Zapraszamy na adorację dzisiaj od 15.00 do 18.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.15, które kończą się w najbliższą środę. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 3. Za tydzień po Mszy o godz. 12.00.spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 5. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej dzisiaj po Mszy wieczornej w Domu Katolickim.
 6. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 7. Obchody Uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczniemy już w środę wieczorem. Zapraszamy na Mszę o godz. 18.00, a po niej na adorację Najśw. Sakramentu połączoną z wystawieniem relikwii ponad 50 świętych i błogosławionych m.in. św. Joanny B. Molli patronki rodzin, lekarzy, dzieci nienarodzonych, św. St. Papczyńskiego patrona osób uzależnionych, oraz pragnących potomstwa, św. Leopolda Mandicia patrona spowiedzi. Będzie możliwość nabycia obrazków z relikwiami bł. ks. M. Sopoćko, św. Małgorzaty M. Alacoque
 8. W czwartek 1.XI Msze św. wg porządku niedzielnego, a Msza o godz. 12.00 odprawiona będzie na cmentarzu. Po niej procesja z wypominkami. Zapraszamy do licznego udziału.
 9. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. w kościele o 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszach o 10.00 i 18.00 procesja z modlitwą za zmarłych w kościele, a o 17.15 różaniec za zmarłych.
 10. Bardzo prosimy o porządkowanie grobów oraz o wynoszenie cmentarnych śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, a nie pozostawianie ich przy pomnikach lub w alejkach.                                                                                                                            Na cmentarzu zostały zainstalowane nowe pompy z wodą bieżącą tzw. zdroje, które będą czynne przez cały rok.            Przypominamy o opłatach porządkowych po 20 latach od ostatniego pochówku, które przeznaczane są na bieżące      utrzymanie cmentarza.                                                                                                                                                                                              Na cmentarzu znajdują się stare zaniedbane groby. Rodziny pochowanych w nich osób prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W przypadku braku zainteresowania groby te będą przeznaczone do kolejnych pochówków
 11. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki
  • Roczne: czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o 7.00, 9.00 i 18.00
  • Jednorazowe: wyczytywane 1 listopada na cmentarzu od godz. 11.30 przed Mszą św., oraz w czasie procesji na cmentarzu. Także 2 listopada w kościele: o godz. 9.30, lub podczas różańca o 17.15
  • Zbiorową Mszę św. gregoriańską sprawowaną przez cały listopad o godz. 7.00
 1. W tym tygodniu I piątek miesiąca przypada w Dzień Zaduszny Msze św. o 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Spowiedź od 17.15. Do chorych udamy się od godz. 11.00.
 2. Od 1 do 8.XI można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, a 2.XI także w kościele za odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga …” i pod zwykłymi warunkami ogólnymi.
 3. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00
 4. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc listopad, a w następną niedzielę spotkanie dla Kół Ż.R. w Domu Katolickim o godz. 14.30
 5. W następną niedzielę 4.XI wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary przeznaczone na organizację świątecznego posiłku, oraz paczek na Boże Narodzenie dla podopiecznych.
 6. Prasa katolicka.