Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła 23.10.2016r.


 1. OgłoszeniaDziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną lecz niezamożną młodzież.
 2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o porządkowanie grobów oraz o wynoszenie cmentarnych śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, a nie pozostawianie ich przy pomnikach lub w alejkach.
 3. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki:
 • Roczne: czytane w każdą niedzielę, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 sprawujemy Eucharystię za zmarłych polecanych w wypominkach;
 • Jednorazowe: wyczytywane 1 listopada na cmentarzu o godz. 11.30 lub 2 listopada w kościele: o godz. 9.30 i podczas różańca o 17.15;
 • Zbiorową Mszę św. gregoriańską sprawowaną przez cały listopad o godz. 7.00.

 1. Piotr organizuje wyjazd służby liturgicznej na mecz Legii Warszawa w niedzielę 6 XI. Rodziców, którzy chcieliby zapisać jeszcze swoich synów na ten bezpłatny wyjazd prosimy o kontakt jeszcze dziś z ks. Piotrem.
 2. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów na spotkanie w sobotę o godz. 11.00. Rodziców, którzy chcieliby zapisać swoich synów do służby liturgicznej prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
 3. Spotkanie ministrantów w najbliższą sobotę, wyjątkowo o godz. 12.00. Spotkanie lektorów w piątek po Mszy wieczornej.
 4. W przyszłą niedzielę wolontariusze parafialnego Komitetu Budowy Pomnika Dziecka Utraconego przy naszej parafii będą zbierali ofiary na realizację tego projektu. Bardzo prosimy o wsparcie tego szczytnego celu.
 5. Za tydzień rozdawane będą intencje różańcowe na listopad.
 6. Od przyszłego tygodnia zapraszamy w każdą niedzielę na cichą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Nabożeństwa Różańcowego.
 7. Na stolikach wyłożone są kartki z modlitwą do Jezusa naszego Króla i Pana. Zachęcamy do jej codziennego odmawiania w rodzinach.
 8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.
 9. Zbliża się 100-lecie naszej Parafii. W związku z tym chcielibyśmy przygotować naszą Świątynię i jej otoczenie do tak ważnego wydarzenia. Planujemy wykonanie szeregu prac wewnątrz kościoła, ale również na zewnątrz. Będzie to:

– modernizacja instalacji ogrzewania kościoła;

– wymiana podłogi w prezbiterium na kamienną i malowanie kościoła;

– poszerzenie schodów wejściowych, aby wkomponować podjazd dla niepełnosprawnych;

– zewnętrzne oświetlenie kościoła;

– zagospodarowanie terenu wokół kościoła (w ramach tego nasadzenie krzewów dekoracyjnych, zamontowanie ławek);

– wymiana kostki brukowej dookoła Świątyni i wykorzystanie starej na cmentarzu parafialnym;

W związku z tymi planami mamy prośbę do parafian, aby zgłaszały się osoby, które mogłyby pomóc w realizacji tych zamierzeń, a jeśli chodzi o teren wokół Świątyni, chcieliśmy zorganizować konkurs na najlepszy projekt zagospodarowania. Prosimy o zgłaszanie swoich propozycji – projektów.

Mile widziana byłaby  pomoc osoby – profesjonalisty (architekta, projektanta), aby doradzić, czy pomóc w realizacji naszych planów.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.