Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2013


  1. OgłoszeniaObchodzimy dzisiaj XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Ojciec Święty Franciszek dokona dzisiaj uroczystego aktu poświęcenia całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Przeżywając Dzień Fatimski w łączności z papieżem po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe połączone z procesją ulicami naszego miasta. Modlitwę różańcową zakończymy odmówieniem aktu poświęcenia Maryi Niepokalanej.
  3. Od jutra przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Przyjmujemy też na zbiorową Mszę św. gregoriańską za zmarłych. Będzie ona odprawiana przez 30 dni począwszy od 2 listopada.
  4. W środę 16 października Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Emanuel” zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.
  5. W piątek 18 października przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Ks. Łukasz obchodzi swoje imieniny. W tym dniu o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w jego intencji, a po niej złożymy mu życzenia.
  6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św. i ich rodziców.
  7. Zapraszamy na multimedialne warsztaty dla małżeństw „NAWIGACJA W RODZINIE”. Małżonkom zostaną zaproponowane ciekawe ćwiczenia, które pozwolą przyjrzeć się sobie i swojej rodzinie. Warsztaty odbędą się w najbliższą niedzielę 20 października o godz. 17.00 w Domu Katolickim. Warto zabrać długopisy i w razie potrzeby okulary. Na warsztaty można przyjść z dziećmi, będzie im zapewniona opieka.