Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2016 r.


 1. OgłoszeniaDziękujemy o. Bogusławowi, o. Januszowi, dk. Aleksemu za poprowadzenie misji parafialnych.
 2. Zachęcamy wszystkich parafian, a w sposób szczególny dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwie październikowym. Od jutra nastąpi niewielka zmiana: nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.15.
 3. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas o. Symeon misjonarz z Maroka i po mszach św. przeprowadzi zbiórkę na cele misyjne.
 4. W czwartek 13.X przeżywać będziemy dzień fatimski. O godzinie 18.00 Msza św., a po niej wyruszy procesja różańcowa z figurą MB ulicami naszej parafii tradycyjną trasą. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian zwłaszcza dzieci i młodzież, prosimy aby przynieść ze sobą świece. Tego dnia nie będzie różańca w kościele o godz. 17.15.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych w piątek 14.X o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. Częściowej zmianie ulegają godziny pracy kancelarii: kancelaria będzie czynna we wtorki od 18.30 do 20.00, za to nie będzie czynna w piątki wieczorem.
 7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym miesiącu w dni powszednie.
 8. Intencje na przyszły rok będą przyjmowane od jutra w kancelarii. Jutro także dodatkowo w zakrystii pół godziny przed nabożeństwem różańcowym.
 9. Przyjmujemy już na wypominki za zmarłych w zakrystii, lub w kancelarii, jednakże prosimy, aby wyjątkowo w poniedziałek nie podawać intencji wspominkowych.
 10. Sakrament bierzmowania dla osób, które rozpoczęły przygotowania w zeszłym roku, będzie 18.XI (piątek) o godz. 18.00. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów w przyszłą niedzielę 16.X o godz. 19.00 w kościele.
 11. Osoby z klas III gimnazjum i starsze, które chcą dopiero rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania mogą brać z zakrystii karty zgłoszeń. Wypełnione karty należy przynieść na pierwsze spotkanie w piątek 14.X o godz. 19.00. Obecność kandydata i przynajmniej jednego z rodziców (opiekunów) na tym spotkaniu jest obowiązkowa.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego, Suchowoli i Świętej Wody w sobotę 22.10. Koszt z obiadem 65 zł. Informacje i zapisy u ks. Piotra.
 13. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę na Wielką Pokutę 15.X. Zapisy w kiosku parafialnym po Mszy św.
 14. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.