Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła 28.09.2014r.


  1. OgłoszeniaZapraszamy na nabożeństwa październikowe: od poniedziałku do piątku godz. 17.15 a w soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej.
  2. Pary które pragną rozpocząć przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie jutro – w poniedziałek 6 października o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Spotkania prowadzić będą ks. Michał Tokarzewski i p. Karina Skrzypczak.
  3. Od jutra rozpoczynamy rezerwacje terminów ślubów na rok 2015,  oraz jubileuszy: 50 i 25 rocznic ślubu. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach pracy. Rezerwacje intencji mszalnych rozpoczniemy w przyszły poniedziałek.
  4. We wtorek 7 października zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. na różaniec  o godz. 17.15 oraz Mszę św. Tego dnia poświęcenie i rozdanie dzieciom różańców.
  5. Zapraszamy na czuwanie modlitewne do Niepokalanowa w sobotę 11 października. Autokar przy kościele o godz. 18.50, zapisy przy stoliku pod chórem.
  6. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy XII Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na stypendia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przeznaczone dla uzdolnionej lecz biednej młodzieży.
  7. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, dziś  po wszystkich mszach św.  wolontariusze  Parafialnego Caritas zbierają do puszek ofiary przeznaczone na  wsparcie dalszej działalności, w tym na przygotowanie  na święta Bożego Narodzenia 160 świątecznych paczek dla dzieci z wielodzietnych i najbiedniejszych rodzin. Za każdy dar serca z serca dziękujemy. „Bóg zapłać”.
  8. Podajemy do wiadomości Parafian treść Dekretu ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC:

„ Stosownie do kanonów 553 – 555 Kodeksu Prawa Kanonicznego mocą niniejszego dekretu mianuję na okres 5 lat ks. Prałata Zygmunta Wirkowskiego proboszcza parafii św. Izydora w Markach Dziekanem Dekanatu Zielonkowskiego. Dekret wchodzi w życie z dniem 1 października 2014 r.”

Ks. Proboszczowi życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowych zadaniach wynikających z nominacji dziekańskiej. Ks. Zygmunt zastąpił na tym stanowisku ks. Mieczysława Stefaniuka proboszcza z par. M.B. Częstochowskiej w Zielonce.