Ogłoszenia duszpasterskie –XXVII Niedziela Zwykła–06.10.2019 r.


 1. W każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego, i w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe na godz. 17.15. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 3. W następną niedzielę w rocznicę zakończenia objawień w Fatimie 13.X zapraszamy na procesję różańcową ulicami naszej parafii. Procesja wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Tego dnia nabożeństwo październikowe połączone będzie z procesją.
 4. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 5. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji kapłanów.
 6. W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Osoby, które z ważnych przyczyn nie mogły w nim uczestniczyć, mogą złożyć jeszcze karty zgłoszeniowe u ks. Jakuba w nieprzekraczalnym terminie do soboty 12.X. Konieczna obecność kandydata i rodzica. W niedzielę 13.X zostanie wywieszona lista z podziałem na grupy i terminami spotkań.
 7. W najbliższą sobotę w katedrze św. Floriana i św. Michała Arch. w Warszawie podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się promocja na ceremoniarza dwóch naszych lektorów Kosmy Jagodzińskiego, oraz Szymona Osakiewicza. Cieszymy się bardzo, zapraszamy do udziału we Mszy św. i polecamy ich modlitwom wiernych.
 8. Od najbliższej środy 9.X zaczynamy przyjmować w kancelarii intencje mszalne na 2020 r. Natomiast wypominki jednorazowe i roczne będą przyjmowane od 14.X.
 9. Roman Kot diecezjalny moderator Żywego Różańca wraz ze Wspólnotą zapraszają na Nocną Drogę Różańcową 11-12.X w intencji rodzin, osób konsekrowanych, cierpiących, przeżywających kryzys. Bliższe szczegóły i kontakt na plakacie w gablocie.
 10. Zapraszamy na czuwanie lub nocną pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 12.X. Autokar spod kościoła o godz. 18.20. Zapisy przy stoliku po chórem.
 11. W najbliższą niedzielę wypada XIX Dzień Papieski, a przed kościołem zbierać będziemy ofiary na zdolną młodzież – stypendystów Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.
 12. W przyszłą niedzielę taca na Dom św. s. Faustyny w Ostrówku.
 13. Dzisiaj w Niedzielę św. Franciszka z Asyżu ma miejsce ogólnopolska akcja modlitwy i działania na rzecz ochrony życia i środowiska. Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska przygotował materiały informacyjne, oraz modlitwa, które będą rozdawane po Mszy św.
 14. Prasa katolicka.