Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2013


 1. OgłoszeniaDzisiaj po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie różańcowym zapraszamy na kolejną katechezę w „Roku Wiary”. Katechezę pt. „Nie bądź sknerą podziel się nerą. Stanowisko Kościoła wobec transplantacji narządów” poprowadzi ks. Ryszard i p. dr Wiesław Kania, nefrolog.
 2. Przypominamy, że w poniedziałek 7 października w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.15 i Mszy św. wieczornej uczestniczą dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. Na zakończenie Eucharystii zostaną poświęcone i wręczone dzieciom pierwszokomunijnym różańce św. Po zakończonej Mszy św. rodzice będą mieli jeszcze spotkanie w sprawie wyboru strojów pierwszokomunijnych.
 3. W najbliższą sobotę 12 października zapraszamy na pielgrzymkę nocną do Niepokalanowa. Autokar podstawiony będzie przy kościele o godz. 18.00.
 4. Skauci Europy, czyli Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego zaprasza dzieci od kl. II szkoły podstawowej na spotkania, które odbywają się w Domu Katolickim w soboty. Najbliższa zbiórka dziewcząt w sobotę 12 października o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższą niedzielę 13 października, Ojciec Święty Franciszek dokona aktu poświęcenia całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Przeżywając dzień fatimski w łączności z papieżem po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe połączone z procesją ulicami naszego miasta. Modlitwę różańcową zakończymy odmówieniem aktu poświęcenia Maryi Niepokalanej.
 6. Za tydzień 13 października będziemy obchodzić XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, za które już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. Zapraszamy na multimedialne warsztaty dla małżeństw „NAWIGACJA W RODZINIE”.
  Małżonkom zostaną zaproponowane ciekawe ćwiczenia, które pozwolą przyjrzeć się sobie i swojej rodzinie. Warsztaty odbędą się w niedzielę 20 października o godz. 17.00 w Domu Katolickim. Warto zabrać długopisy i w razie potrzeby okulary. Na warsztaty można przyjść z dziećmi, będzie im zapewniona opieka.
 8. W niedzielę 13 października po Mszy św. o godz. 10.15 zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum na pierwsze spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 9. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014.