Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła 28.09.2014


 1. Ogłoszenia Od środy 1 października zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe:
  – od poniedziałku do piątku na godz. 17.15
  – w soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej.
 2. W piątek 3 października przypada pierwszy piątek miesiąca. Rano Msza św. i spowiedź o godz. 7.00, popołudniu o 17.00 Msza św. dla dzieci, 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, a wieczorna Msza św. o godz. 18.40. Spowiedź od godz. 16.45. Do chorych z Komunią św. udamy się od godziny 9.00.
 3. W sobotę 4 października przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające.
 4. Spotkanie dla wszystkich lektorów, ministrantów  i kandydatów w najbliższą sobotę o godz. 9.30 w kościele.
 5. W przyszłą niedzielę 5 października spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy również młodzież klas III wraz z rodzicami, którzy pragnęliby w tym roku rozpocząć przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 6. W następną niedzielę 05 października wolontariusze Parafialnego Caritas będą zbierali po Mszach św. ofiary przeznaczone na  wsparcie dalszej działalności Caritas w naszej parafii.  Aktualnie z pomocy Caritas korzysta 346 osób z 94 rodzin, w tym 190 dzieci.  By móc dalej pomagać potrzebującym parafianom potrzebne są środki finansowe. Najbliższą akcją będzie przygotowanie na święta Bożego Narodzenia świątecznych paczek dla ok. 150 najmłodszych dzieci. To koszty ok. 10.000 zł i na ten cel będą już przeznaczone ofiary z obecnej zbiórki. Jak zawsze liczymy na życzliwość i ofiarność naszych parafian a za wszystkie złożone ofiary składamy gorące podziękowanie. „Bóg zapłać”.
 7.  Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze i Burmistrz Marek serdecznie zapraszają do udziału w X Spartakiadzie Rodzinnej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 września, na terenie stadionu miejskiego przy ul. Wspólnej. Jak co roku na uczestników czeka moc atrakcji sportowych, artystycznych i naukowych.  Serdecznie zapraszamy do udziału.

 8. W poniedziałek 29 września ks. Michała dzień swych imienin. W jego intencji będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18 w poniedziałek, a już dzisiaj składamy ks. Michałowi najserdeczniejsze życzenia.
 9. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15 zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszych miasta, przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 10. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.