Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2015 r.


 1. OgłoszeniaW poniedziałek 28.09 zapraszamy do włączenia się w ogólnopolska akcję:  „ Iskra Bożego Miłosierdzia”. W tym dniu o godz. 15.00 możemy dołączyć się do osób modlących się Koronką do Miłosierdzia Bożego przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach. Pragniemy w ten sposób oddać nasze miasto w Ręce Miłosiernego Pana. W sposób szczególny zapraszamy do modlitwy przy kapliczce Serca Pana Jezusa przy skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego i Bandurskiego.
 2. W środę zapraszamy wszystkich parafian na wieczorną Mszę św. oraz modlitwę uwielbienia Boga. Modlitwę poprowadzi Grupa Ewangelizacyjna Misjonarzy Klaretynów CLARET GOSPEL z Wybrzeża Kości Słoniowej. Przyjdź, zobacz i posłuchaj jak modli się Afryka. Osoby chętne będą mogły po zakończonym spotkaniu nabyć również płyty  zespołu.
 3. We czwartek 1 października, rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 a w sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 – Msza dla dzieci, 18.00. Spowiedź podczas Mszy świętych. Do chorych udamy się od godz. 9.00. Jest to również dzień liturgicznego wspomnienia św. Aniołów Stróżów.
 5. W sobotę 03.10 przypada pierwsza sobota miesiąca oraz święto św. Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00. Nie będzie Mszy o godz. 8.00.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian w imieniu Parafialnego Komitetu Budowy Pomnika Dziecka Utraconego na prelekcję pani dr. Hanny Wujkowskiej, lekarza i bioetyka, która będzie mówiła o potrzebie ochrony i szacunku dla życia poczętego. Spotkanie rozpocznie się po Mszy wieczornej, około 18.45. W tym dniu, po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na budowę pomnika.
 7. Dzisiaj rozdajemy intencje dla Kół Żywego Różańca.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa: Bazylika Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wyjazd w Niedzielę 11.10, koszt 70 zł. Zapisy w kiosku parafialnym.
 9. Przypominamy, że dziś po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 10.  Osoby, które pragną zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński w naszym kościele w roku 2016 zapraszamy w tym tygodniu do kancelarii parafialnej. Intencje mszalne na rok 2016 rezerwować będziemy od poniedziałku 12.10.
 11.  Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.