OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022


 1. Od najbliższej soboty rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy szczególnie dzieci i młódzież codziennie do naszego kościoła na godz. 17.15. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
 3. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna w kościele po Mszy św. o 12.00.
 4. Msza św. z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie następną niedzielę 2 X o 13.15. Na Mszy św. będą poświęcone różańce, które zostały zakupione dla wszystkich dzieci z kl. III i będą rozdane dzieciom.
 5. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o składanie deklaracji do następnej niedzieli 2 X do księdza w zakrystii, lub w kancelarii. Złożenie deklaracji jest równoznaczne zapisaniem dziecka na listę.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (I rok – uczniowie klas I liceum i starsi) odbędzie się 1 X o godz. 18.00. Msza św. i katecheza po Mszy św. jest obowiązkowa. 30 IX jest ostatnim dniem oddawania kart zgłoszeniowych. Rodzice je oddają osobiście do ks. Rafała.
 7. Rafał zaprasza młodzież licealną na wspólne spotkanie w każdą niedzielę o 19.15 w Domu Katolickim. Jest to okazja do pogłębienia wiary i lepszego poznania Boga.
 8. Studentów i starszą młodzież pracującą ks. Rafał zaprasza na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego „Stolica M.” w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 23 IX.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Rafała wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 10. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 11.00 w Domu Katolickim.
 11. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek 30 IX o godz. 19:00 w Domu Katolickim
 12. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc październik.
 13. W ramach ogólnoświatowej akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”, w środę 28.09 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki zapraszamy o godz. 15.00 do modlitwy koronką przy krzyżach, kapliczkach w miejscach analogicznie jak w poprzednich latach.
 14. Poradnia Rodzinna i Mediacji przy naszej parafii prowadzi bezpłatne konsultacje w każdy czwartek 10.00 – 12.00. W przypadku trudności w małżeństwie, lub w obszarze rodzicielskim, jeśli potrzebne jest wsparcie zachęcamy do kontaktu. Zapisy przez telefon 504 181 627.
 15. W tym tygodniu ks. Rafał obchodzi swoje imieniny. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w niedzielę 2 X godz. 9:00.
 16. Za tydzień taca na Dom św. s. Faustyny w Ostrówku.
 17. Zgodnie z zapowiedzią o. Symeon po Mszy św. przeprowadzi zbiórkę do puszek na cele misyjne.
 18. Prasa katolicka.