Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 24.09.2016 r.


 1. OgłoszeniaOsoby, które chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania od dziś mogą brać z zakrystii karty zgłoszeń. Wypełnione karty należy przynieść na pierwsze spotkanie formacyjne w piątek 14.10 o godz. 19.00. Obecność kandydata i przynajmniej jednego z rodziców (opiekunów) na tym spotkaniu obowiązkowa.
 2. Zapowiadane Misje Święte w naszej parafii rozpoczną się już w najbliższą sobotę 01.10 na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i będą trwały do niedzieli 09.10 włącznie. Jest to szczególny czas łaski dla każdego, dla wszystkich stanów i prosimy, aby już teraz zarezerwować sobie wolny czas. Jest to nasz chrześcijański obowiązek, szczególnie teraz, kiedy stajemy wobec tak licznych niebezpieczeństw zagrażających naszej wierze i naszym rodzinom. Wszyscy potrzebujemy Bożego światła i mocy.Szczególny apel kierujemy do młodzieży, studentów i młodzieży pracującej. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie pierwsza nauka stanowa dla młodzieży o zagrożeniach magii, przekleństwie i błogosławieństwie. Prosimy o zarezerwowanie czasu.Konieczna jest więc nasza indywidualna i wspólnotowa modlitwa, nasze wyrzeczenia i umartwienia – dorosłych, młodzieży, i dzieci i osób chorych.Od wczoraj rozpoczęliśmy tygodniową, całodobową adorację Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest godzinowy program adoracji. Bardzo prosimy o wpisywanie się na poszczególne godziny – min. 3 osoby. Szczególnie prosimy o włączenie się w adorację wspólnoty parafialne. W tym tygodniu w intencji misji odprawiana będzie dodatkowo Msza św. o godz.20.00

 1. Do naszych rodzin przekazaliśmy, lub w najbliższym czasie przekażemy list z zaproszeniem na Misje z załączonym programem. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i rozprowadzenie listu. Niektórzy cały dzień przez kilka dni tę żmudną, ale też poniekąd apostolską pracę wykonywali. Pozostało jeszcze trochę pracy.
 2. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona w czwartek o godz. 00
 3. W sobotę 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. W tym dniu na różańcu będziemy się modlić o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci do podjęcia prośby M.B. Fatimskiej i uczestnictwa w tej pięknej i pokornej modlitwie.
 4. W najbliższą sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00. Nie będzie Mszy o godz. 8.00.
 5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii jest prowadzony w środy o godz. 19.00 w Domu Katolickim. W tym tygodniu 2 konferencja.
 6. Dziś rozdajemy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc październik.
 7. Z powodu misji parafialnych terminy chrztów przesuwamy na 16 i 23 października
 8. Przyjmujemy już rezerwacje terminów ślubów na 2017r., natomiast intencje mszalne na przyszły rok będą przyjmowane od 10 października.
 9. Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 do Domu Katolickiego.
 10. Dziękujemy ks. Dariuszowi za wygłoszoną homilię i życzymy Bożego błogosławieństwa i szybkiej realizacji planów budowy kościoła.
 11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.