Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 1.10.2017


 1. Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie na godz. 17.15. Wyjątkowo w najbliższą sobotę nabożeństwo będzie po Mszy wieczornej. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny
 2. Dziś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie. Osoby, które chciałyby włączyć się we wspólny śpiew podczas tego uwielbienia, zapraszamy na próbę dziś na 20.15 do Domu Katolickiego.
 3. Młodzież klas III Gim., która chce rozpocząć przygotowania do bierzmowania w naszej parafii może jeszcze składać zgłoszenia jeszcze dziś u ks. Jakuba. Pierwsze spotkanie w przyszły czwartek 12.10 o godz. 19.00.
 4. Spotkanie młodzieży, która kontynuuje przygotowania już drugi rok, w piątek 6.10 dla grupy A i 20.10 dla grupy B.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 6. Wraz z Krucjatą Różańcową zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Różaniec do granic” – osoby, które już się zapisały, prosimy o opłaty lub potwierdzenie w kiosku lub przy stoliku. Wyjazd 7.10 o godz. 6.30, w programie Msza św. o 11.00, Różaniec o 14.00, powrót do Marek na 20.00.
 7. W tym dniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi (część radosna). Na godz. 14.00 zapraszamy do naszej świątyni, aby w łączności z całym Kościołem w Polsce modlić się na różańcu. Odmówimy wtedy dodatkowo części światła i bolesną, a część chwalebną odmówimy podczas nabożeństwa październikowego po Mszy św. wieczornej.
 8. Spotkania dla ministrantów w najbliższą sobotę nie będzie, ale zapraszamy całą służbę liturgiczną na modlitwę różańcową o godz. 14.00. Zapisy kandydatów do służby ministranckiej u ks. Piotra. Pierwsze spotkanie kandydatów będzie w październiku.
 9. Za tydzień po Mszy o godz. 12.00.spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych z I grupy – kl. A, B, C, D. Wszystkie dzieci z obu grup otrzymają różańce. Spotkanie dla II grupy będzie 15.10.
 10. Za tydzień Dzień Papieski: zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży. Natomiast taca tego dnia przeznaczona będzie na Dom św. Faustyny w Ostrówku.
 11. W przyszłą niedzielę nadal będziemy rozprowadzać jubileuszowy folder o naszej parafii, oraz pamiątki jako cegiełki na pokrycie kosztów prac przy kościele.
 12. Zbieramy podpisy pod projektem ustawy zakazującej aborcji dzieci niepełnosprawnych. Listy na stolikach z tyłu kościoła.
 13. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc październik.
 14. Od jutra przyjmujemy intencje na Msze św. w roku 2018.
 15. Prasa katolicka.