Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła 24.09.2017


 1. W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia parafii przygotowaliśmy folder o historii naszej parafii i jubileuszowe pamiątki jako cegiełki na pokrycie kosztów odnowienia kościoła i prac przy kościele. Dziś można je nabyć przed kościołem.
 2. W przyszłą niedzielę na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie. Osoby, które chciałyby włączyć się we wspólny śpiew podczas tego uwielbienia, zapraszamy na próbę dziś na 20.15 do Domu Katolickiego.
 3. Dr Jacek Pulikowski. Mąż, ojciec, wykładowca akademicki, świetny mówca. Najważniejsze jednak, że zakochany. W swojej żonie, rodzinie, pracy. Jego pasją jest zwyczajna pomoc w przezwyciężaniu kryzysów małżeńskich, budowaniu relacji rodzinnych. Będzie gościł w naszej parafii w najbliższy czwartek 28.09. Spotkanie o godz. 19.00 w Domu Katolickim- temat: „Więzi małżeńskie”. Zapraszamy narzeczonych, małżonków, rodziców, przyszłych teściów.
 4. Młodzież klas III Gim., która chce rozpocząć przygotowania do bierzmowania w naszej parafii może jeszcze składać zgłoszenia do końca września u ks. Jakuba.
 5. Spotkanie dla ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Zapisy kandydatów do służby ministranckiej u ks. Piotra. Pierwsze spotkanie kandydatów będzie w październiku.
 6. Przed inauguracją nowego roku akademickiego Ks. Piotr zaprasza młodzież studencką na pielgrzymkę do Częstochowy lub do Gietrzwałdu w najbliższy piątek 29.09. Osoby zainteresowane zapraszamy dzisiaj, aby skontaktowały się z ks. Piotrem. Bliższe szczegóły będą ustalone po zgłoszeniu się konkretnej liczby osób.
 7. Zbieramy podpisy pod projektem ustawy zakazującej aborcji dzieci niepełnosprawnych. Listy na stolikach z tyłu kościoła.
 8. Iskra Bożego Miłosierdzia: 28.09 o godz. 15.00 włączmy się wszyscy w modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia przy krzyżach, na rogach ulic lub tam gdzie akurat będziemy się znajdować.
 9. W czwartek wieczorem modlitwa w int. Ojczyzny. Msza św. o godz. 18.00 a po niej adoracja do godz. 20.00
 10. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek 29.09 o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 11. Krucjata Różańcowa zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Różaniec do granic” – osoby, które już się zapisały, prosimy o opłaty do przyszłej niedzieli w kiosku lub przy stoliku.
 12. Burmistrz Marek zaprasza do wzięcia udziału w głosowaniu w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można w kancelarii urzędu miasta oraz przez Internet do 30 września.
 13. Prasa katolicka.