Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła 22.09.2013


  1. OgłoszeniaNarzeczonych pragnących wstąpić w związek małżeński serdecznie zapraszamy na kurs przedmałżeński. Spotkania będą odbywać się w czwartki o godz. 19.00 w Domu Katolickim w sali Jana Pawła II. W tym roku planujemy tylko dwa terminy kursów przedmałżeńskich: jesienny i wiosenny. Na pierwsze spotkanie kursu jesiennego zapraszamy 3 października. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej w zakładce „kurs przedmałżeński”.
  2. „Porozmawiajmy o Polsce” to temat spotkania, na które zaprasza burmistrz Janusz Werczyński. Spotkanie dyskusyjne z udziałem posła Przemysława Wiplera reprezentującego Ruch Republikański odbędzie się w poniedziałek 23 września o godz. 18.00 w zespole Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II przy ul. Piłsudskiego 96 (Pałacyk Briggsów).
  3. W czwartek 26 września o godz. 18.00 gościć będzie w naszej parafii ks. Marcin Hołuj – egzorcysta, który poprowadzi modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie .
  4. W piątek 27 września po Mszy św. zapraszamy na całonocne czuwanie modlitewne Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. O godz. 22.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji Ojczyzny. Czuwanie potrwa do porannej Mszy św.
  5. W sobotę 28 września zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnoświatowej modlitwie organizowanej pod hasłem „Koronka na ulicach miast świata”. Zachęcamy wszystkich parafian do organizowania się w grupy, które tego dnia o godz. 15.00 będą modliły się Koronką do Bożego Miłosierdzia gromadząc się przy przydrożnych, krzyżach, kapliczkach i skrzyżowaniach ulic naszego miasta.
  6. W następną niedzielę 29 września wolontariusze będą zbierali po Mszach św. ofiary przeznaczone na wsparcie dalszej działalności Caritas w naszej parafii.  Aktualnie z pomocy Caritas korzysta 436 osób z 132 rodzin, w tym 200 dzieci.  By móc dalej pomagać potrzebującym parafianom niezbędne są środki finansowe. Najbliższym wyzwaniem finansowym będzie przygotowanie dla tych dzieci świątecznych paczek. To koszt ok. 12.000 zł. i na ten cel będą już przeznaczone ofiary z obecnej zbiórki. Jak zawsze liczymy na życzliwość i ofiarność naszych parafian, a za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
  7. W najbliższą niedzielę 29 września Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku na obchody Dnia Eucharystii oraz piątej rocznicy beatyfikacji ks. Michała Spoćki. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 5.30. Koszt pielgrzymki – 90 zł. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.
  8. W następną niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną katechezę o zagrożeniach duchowych. Katechezę pt. „O przyjemnym sposobie infekowania złem. Zakręcony świat muzyki” poprowadzi ks. Marcin.
  9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.15 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się od zeszłego roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.