Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła 18.09.2016 r.


  1. OgłoszeniaZapowiadane Misje Święte w naszej parafii rozpoczną się 01.10 w sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 i będą trwały do niedzieli 09.10 włącznie. Myślę, że jest najważniejsze wydarzenie ewangelizacyjne w naszej parafii od wielu lat. (ostatnie misje odbyły się w 2004r.). Jest to szczególny czas łaski i prosimy, aby już teraz zarezerwować sobie wolny czas, i aby to potężne działanie Ducha Św. mogło być owocne potrzebne jest także nasze przygotowanie.

Od Wielkiego Postu po każdej Mszy św., odmawiamy modlitwę w intencji Misji, modlimy się w tej intencji podczas nabożeństw, modlą się także Koła Różańcowe. Ojcowie misjonarze już omadlają naszą parafię, ale także i nas zachęcają i proszą do podjęcia postu, oraz osobistej i wspólnotowej modlitwy – w każdej parafialnej wspólnocie. Prosimy także dzieci i młodzież o modlitwę i podjęcie wyrzeczeń, zbieranie dobrych uczynków. Chorych prosimy o ofiarowanie swoich cierpień w intencji Misji Św. Znalezienie wolnego czasu na Misje też może się łączyć z jakimś wyrzeczeniem i ofiarą.

W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy tygodniową, całodobową adorację Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem – tzw. Jerycho. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest godzinowy program adoracji. Bardzo prosimy o wpisywanie się na poszczególne godziny – min. 3 osoby. Szczególnie prosimy o włączenie się w adorację wspólnoty parafialne.

  1. Do wszystkich rodzin parafii zamierzamy przekazać list z zaproszeniem na Misje z załączonym programem. Jest przy tym bardzo dużo pracy, dlatego też prosimy o pomoc w przygotowaniu kopert, czy później w ich roznoszeniu na poszczególnych ulicach. Osoby te prosimy o kontakt w zakrystii. Jest to poniekąd także nasze działanie apostolskie.
  2. W przyszłą niedzielę ks. Dariusz Gugała wygłosi słowo Boże i będzie zbierał tacę na budowę kościoła NMP Matki Kościoła w Markach przy ul. Ząbkowskiej.
  3. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w najbliższą środę 21.09 o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
  4. Za tydzień rozdamy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc październik.
  5. Prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie rozpoczną się od października; tak jak przed wakacjami będą to trzecie środy miesiąca.
  6. Przyjmujemy już rezerwacje terminów ślubów na 2017r., natomiast intencje mszalne na przyszły rok będą przyjmowane od 10 października.
  7. Ad I Komunii dzieci w 2017r.:

Kl. III. A,B,C i szkoła „Ad Astra” w sobotę 06 maja 2017r.

Kl. III. D,E,F w sobotę 20 maja 2017r.

W sobotę I Komunia św. będzie w uroczystej oprawie liturgicznej, z udziałem rodziny i gości, natomiast w niedzielę dzieci przychodzą na Mszę św. – nie mniej uroczystą – o godz. 12.00. Będzie to początek ich białego tygodnia. Przepraszamy za brak doprecyzowania.