Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła 19.10.2014


1. W dniu dzisiejszym zbierane są Ogłoszeniaofiary do puszek na „Radio Maryja” i telewizję “Trwam”za złożone ofiary składamy serdeczne “Bóg zapłać”.

2. Przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe i Mszę św. gregoriańską.

3. Z okazji 40-lecia zakończenia biegu Kolei Mareckiej, Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców do udziału w prezentacji nowych tablic informacyjnych autorstwa pana Zbigniewa Paciorka, która odbędzie się dziś o godz. 16.00 obok mareckiej kolejki. Po prezentacji w Mareckim Ośrodku Kultury zostanie otwarta wystawa pt. “Zapomniany świat kolejki mareckiej”.

4. Burmistrz Miasta Marki zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych “Energia – korzystaj EKOlogicznie, które odbędą się w  środę   22 października o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr. 3. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu Miasta.

5. Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego “Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które pomaga wspólnotom kościoła misyjnego, ofiarom wojen i prześladowań zachęca parafian do wzięcia udziału w przekazaniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka w naszej parafii będzie przeprowadzona 30.10 w godz. od 9.00 do 12.00 na parkingu przy kościele. Osoby zainteresowane mogą ze stolika pod chórem wsiąść ulotkę ze szczegółowymi informacjami. Dochód jaki Stowarzyszenie uzyska z utylizacji otrzymanego sprzętu pomoże jej prowadzić dalszą działalność.

6. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów  oraz chętnych, którzy pragnęliby zapisać się odbędzie się w najbliższą sobotę 25 października o godz. 10.00 w kościele.

7. Spotkanie dla nowej grupy młodzieży, która w tym roku rozpoczyna przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 października po Mszy św. o godz. 10.15. Na spotkaniu młodzież otrzyma indeksy.

8. W przyszłą niedzielę Ks. Dariusz Gugała będzie głosił kazania i zbierze ofiary na budowę kościoła.

9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.