Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła, 18.10.2015


 1. OgłoszeniaPo Mszach św. ks. Stanisław Kania zbiera ofiary na budowę kościoła w Rajszewie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedzielę oraz od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, a w soboty po wieczornej Mszy św.
 3. W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na rok 2016. Od jutra będziemy przyjmować także na wypominki:
 • Roczne: czytane w każdą niedzielę, a w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 sprawujemy Eucharystię za zmarłych polecanych w wypominkach;
 • Jednorazowe: wyczytywane 1 listopada na cmentarzu lub 2 listopada w kościele;
 • Zbiorową Mszę św. gregoriańską sprawowaną przez cały listopad o godz. 7.00.
 1. W dniu jutrzejszym (poniedziałek 19.10) o godz. 19.00 w Domu Katolickim rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapraszamy narzeczonych planujących w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 2. Młodzieży przystępującej w tym roku do Bierzmowania ks. Łukasz przypomina o odbywających się w tym tygodniu rozmowach duszpasterskich i egzaminie: we wtorek przychodzą dziewczęta a środę chłopcy. Rozpoczęcie o godz. 18.45 w kancelarii parafialnej.
 3. Nową „młodszą” grupę młodzieży rozpoczynającą przygotowanie do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 24.10. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. różaniec połączony z katechezą i rozdaniem  indeksów. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców młodzieży.
 4. W czwartek 22.10 po wieczornej Mszy św. zapraszamy na czuwanie modlitewne krucjaty różańcowej za Ojczyznę. Eucharystia za ojczyznę o godz. 21.00.
 5. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00 w kościele.
 6. Parafialny Komitet Budowy Pomnika Dziecka Utraconego przy parafii św. Izydora zaprasza w przyszłą niedzielę 25.10 po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie z dr. Tadeuszem Wasilewskim, ginekologiem, położnikiem, który przez 14 lat pracował w programie in vitro. Przeżył swoje nawrócenie. Założył pierwszą w Polsce klinikę leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. Tematem spotkania będzie „Ochrona ludzkiego życia, a leczenie niepłodności”.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o porządkowanie grobów oraz o wynoszenie cmentarnych śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, a nie pozostawianie ich przy pomnikach lub w alejkach.
 8. Na naszym cmentarzu znajdują się stare zaniedbane groby. Rodziny pochowanych w nich osób prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W przypadku braku zainteresowania groby te będą przeznaczone do kolejnych pochówków.
 9. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.