OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023


 1. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i organizację pikniku parafialnego. Dziękujemy Urzędowi Miasta, policji, straży, wojsku, artystom, grupom parafialnym, sponsorom, darczyńcom za wkład finansowy, tym którzy upiekli ciasto, ofiarowali swój czas, którzy podarowali fanty na loterię. Dziękujemy też wszystkim parafianom, którzy przyszli na piknik i radowali się wspólnie spędzanym czasem.
 2. Za tydzień Ksiądz Biskup Jacek Grzybowski przeprowadzi wizytację kanoniczną w naszej parafii. Oficjalnie wizytacja rozpocznie się w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18:00. Będzie to okazja do indywidualnego spotkania, oraz poznania poszczególnych wspólnot naszej parafii.
 3. W najbliższy piątek o godz. 17:00 zbiórka dla ministrantów i odprawa liturgiczna przed wizytacją.
 4. Rodzice dzieci I komunijnych mogą nadal odbierać deklaracje dzisiaj po Mszach św. Deklaracje zawierają podstawowe informacje o przygotowaniach, oraz grafik wszystkich spotkań. Pierwsze spotkanie dla rodziców odbędzie się w czwartek 21 IX w kościele po Mszy św. wieczornej o 19.00. Na spotkanie rodzice przynoszą wypełnione deklaracje i otrzymają indeksy dla dzieci. Dzieci zasadniczo przychodzą na Mszę św. o 10.30.
 5. Rafał zaprasza młodzież licealną na wspólne spotkania w każdą sobotę po Mszy św. wieczornej o 19:00 do Domu Katolickiego. Szczególnie zapraszamy nowe osoby, a także te, które w czerwcu przyjęły sakrament bierzmowania.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku 2 odbędzie się w piątek 29 września o godz. 18:00 mszą świętą. Zaraz po Mszy św. katecheza dla młodzieży. Msza święta i spotkanie obowiązkowe.
 7. Nowi kandydaci do bierzmowania mogą od dziś odbierać karty zgłoszeniowe w zakrystii lub kancelarii. Wypełnione karty oddają rodzice na wspólnym spotkaniu tylko dla rodziców. W kościele w piątek 22.09 o godz. 18.00 Msza św., następnie spotkanie.
 8. Małżeństwa, które chciałyby bardziej pogłębiać swoją wiarę i budować głębiej jedność małżeńską ks. Rafał zaprasza do uczestnictwa w nowo powstającym Kręgu Domowego Kościoła. Pierwsze spotkanie informacyjno organizacyjne z parą animatorską, oraz księdzem odbędzie się w najbliższy czwartek 21 września zaraz po Mszy Św. godz. 19:00 w Domu Katolickim. Wszystkie zainteresowane małżeństwa zapraszamy.
 9. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Bardzo prosimy o modlitwę.
 10. Jutro obchodzimy święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, w czwartek święto św. Mateusza ew. i ap.
 11. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają przyszłą niedzielę 24 IX na „Rodzinne Dożynki Na Wesoło” na ul. Kasztanową, które rozpoczną się w uroczystą Mszą św. o godz. 11:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Akcja Katolicka zaprasza do pielgrzymowania na ARCHIDIECEZJALNY DZIEŃ EUCHARYSTII do  Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce w niedzielę 1 października w 15. rocznicę cudu eucharystycznego. Wyjazd o 6.00 spod kościoła. Bliższe szczegóły i kontakt na plakacie w gablocie.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.