Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła 9.09.2018 r.


 1. Dzisiaj nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj przeżywamy Parafialny Odpust Narodzenia NMP. Suma odpustowa z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00.
 3. Serdecznie zapraszamy na piknik, który odbędzie się dzisiaj po sumie odpustowej. Zwieńczeniem pikniku będzie ognisko z kiełbaskami od 19.00 do 21.00.
 4. We wtorek 11.09 będziemy przeżywać nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w znaku figury MB Fatimskiej. Przywieziona zostanie na Mszę św. wieczorną przez heroldów Ewangelii, są to zakonnicy, którzy propagują dzieło Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Po Mszy św. będą prowadzone modlitwy przed figurą Matki Bożej zakończone apelem jasnogórskim o godz. 21.00. W naszej parafii powstaje kolejna grupa 31 rodzin, które raz w miesiącu przyjmują do swoich domów kapliczkę z obrazem M. B. Fatimskiej, której polecają sprawy Kościoła, parafii i rodzin. Apostolat przede wszystkim wzmacnia więzi rodzin z M. Bożą. Chętne osoby mogą włączyć się w Apostolat zapisując się na listę pod chórem.
 5. W czwartek 13.09 po Mszy wieczornej procesja fatimska.
 6. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych w piątek 14.09 o 19.00 w Domu Katolickim.
 7. Zbiórka dla lektorów w piątek o godz. 19.00, a dla pozostałych ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
 8. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczął się w tę środę 5.IX i potrwa do 7.XI.
 9. Zapisy na przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klas III gimnazjum i starszej rozpoczną się od 16.09.
 10. Chcemy w naszej parafii stworzyć wspólnotę młodzieżową i scholę młodzieżową. Osoby chętne serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 11. Za tydzień taca na utrzymanie naszego seminarium duchownego
 12. Od tego tygodnia zmieniamy grafik pracy kancelarii. Kancelaria będzie czynna we wtorki od 16.00 do 17.30, natomiast w czwartki nie będzie dyżuru porannego. Pozostałe godziny bez zmian. Ks. Proboszcz będzie miał dyżur w kancelarii zawsze w poniedziałki i wtorki.
 13. Prasa katolicka.