Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła 6.09.2020 r.


 1. Na dzień dzisiejszy nie obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Mając na uwadze wysoką liczbę zachorowań na Covid-19, władza diecezjalna zobowiązuje nas do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych, zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń. Nie możemy negować, bądź minimalizować zagrożenia.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. Dzisiaj zapraszamy po Mszy św. wieczornej na uwielbienie prowadzone przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 3. I Komunia św. będzie miała miejsce w sobotę 26 września. I grupa – kl. IVA, IVB, IVC o 10.00, II grupa – kl. IVD i IVE o 12.00
  Spotkanie dla rodziców odbędzie się we wtorek 8 września o 19.00 w sali gimnastycznej w Domu Katolickim. Na spotkanie przynosimy deklaracje, które zostały przekazane rodzicom przez katechetki.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, rozpoczynających przygotowania do I Komunii w czwartek 10.09 o 19.00 w Sali gimnastycznej w Domu Katolickim.
 5. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 20. IX o godz. 10.30.
 6. Przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klas I liceum i starszej z naszej parafii rozpocznie się od października. Od przyszłej niedzieli wyłożone będą w kościele karty zgłoszeniowe, a pierwsze spotkanie dla kandydatów i ich rodziców w sobotę 3.X o 19.00. Natomiast spotkanie dla osób kontynuujących przygotowania (wszystkie grupy) będzie w sobotę 19.IX o 19.00 w kościele.
 7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczyna się w najbliższą środę 09.IX o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Zapisy w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej.
 8. Pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty oazowej w przyszłą niedzielę o 19.00. Zapraszamy także młodzież, która do tej pory nie uczestniczyła w spotkaniach, a chciałaby dołączyć.
 9. Ks. Michał zaprasza na spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00, oraz ministrantów na spotkanie w sobotę o godz. 10.30.
 10. W sobotę 12.IX odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka nocna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarem spod kościoła o 18.20. Chętnych zapraszamy do wpisywania się do zeszytu pod chórem.
 11. Za tydzień, 13.IX w rocznicę objawień fatimskich zapraszamy po Mszy św. wieczornej na różaniec i procesję z figurą M.B. Fatimskiej.
 12. Centrum Integracji Społecznej prowadzone przez Fundację Otwarte Serce zaprasza osoby bez pracy, w tym osoby niepełnosprawne do skorzystania z praktyk zawodowych i wsparcia doradcy zawodowego. Centrum zapewnia także ubezpieczenie, wynagrodzenie i wyżywienie. Więcej informacji na ulotkach leżących na stoliku oraz w siedzibie Fundacji, przy ul. Spokojnej 9.
 13. Dzisiaj prosimy także o wsparcie dla Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Po Mszach św. będą zbierane ofiary na ten cel.
 14. Za tydzień będzie zbierana taca na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.