Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020 r.


 1. Nie obowiązują już limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Mając na uwadze, że powiat Wołomiński jest strefą objętą dodatkowymi obostrzeniami w związku z epidemią władza diecezjalna zobowiązuje nas do rygorystycznego przestrzegania norm sanitarnych, w szczególności do troski o higienę rąk, noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału, a także innych zaleceń sanitarnych, zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na dłoń. Nie możemy negować, bądź minimalizować zagrożenia.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. W najbliższą niedzielę 6.IX przeżywać będziemy Parafialny Odpust Narodzenia NMP. Przygotowaniem do niego będzie doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Podajemy program:
  • Czwartek 03.IX o godz. 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie nabożeństwa, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i Apel Jasnogórski;
  • Piątek 4.IX i Sobota 5.IX: Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przez cały dzień trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W piątek wypada I piątek miesiąca, spowiedź dla dzieci od 16.30 i dodatkowa Msza św. o 17.00. Do chorych udamy się tylko na zaproszenie od godz. 11.00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy o 7.00.
  • Niedziela 9.IX suma odpustowa z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00.
 3. Nabożeństwo poprowadzi o. Symeon franciszkanin z Maroka.
 4. I Komunia św. będzie miała miejsce w sobotę 26 września. I grupa – kl. IVA, IVB, IVC o 10.00, II grupa – kl. IVD i IVE o 12.00
  Spotkanie dla rodziców odbędzie się we wtorek 8 września o 19.00 w sali gimnastycznej w Domu Katolickim.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 09.IX.2020 i potrwa do 21.XI. Zapisy w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej.
 7. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc wrzesień.
 8. We wtorek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi i udziale we Mszy św. inaugurującej rok pracy. Msza św. w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży dla Liceum im. św. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr I, oraz „Ad Astra” o godz. 8.00.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja dziękuje za ofiary zebrane w zeszłym tygodniu. Zebrano 2240 zł. Za ofiarodawców odmawiany jest codziennie różaniec, a w II czwartek Miesiąca sprawowana jest Msza św. Ofiarę można złożyć także do skarbonki na stoliku pod chórem. Wyjazd do Torunia na Dziękczynienie w Rodzinie w sobotę 5 września o godz. 6.00 spod kościoła.
 10. Od jutra wracamy do zwykłego porządku nabożeństw (dochodzi Msza św. o 8.00), oraz do zwykłego grafiku pracy kancelarii. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest od 15.00 do 18.00.
 11. Za tydzień po mszach św. będą zbierane ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.