Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 28.08.2016 r.


 1. OgłoszeniaW przyszłą niedzielę 4.09 przeżywać będziemy Odpust Narodzenia NMP. Przygotowaniem do niego będzie doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które poprowadzi o.dr Ignacy Kosmana franciszkanin z Niepokalanowa. Podajemy program:
 • Czwartek 1.09 o godz. 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie nabożeństwa, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21 i Apel Jasnogórski;
 • Piątek 2.09 i Sobota 3.09: Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przez cały dzień trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W sobotę ze względu na śluby przerwa w adoracji w godz. 15.30 – 18.00.
 • Niedziela 4.09 suma odpustowa z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00.
 1. W czwartek 1 września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. w intencji ofiar wojny zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 2. W czwartek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi i udziale we Mszy św. inaugurującej rok pracy. Msza św. w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży dla obu szkół z Gimnazjum i Liceum, oraz Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00.
 3. W tym tygodniu pierwsze spotkanie dla Służby liturgicznej:                       we wtorek 30.08 dla lektorów po Mszy św. o 18.00 na plebanii                            środę 31.08.09 dla pozostałych ministrantów o godz. 18.45 w kościele.
 4. W I piątek miesiąca z racji Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa do chorych z Komunią Św. udamy się od godz. 11.00.
 5. W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP jak zawsze po Mszy św. o godz. 7.00
 6. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 7. Razem z parafią M.B. Częstochowskiej w Zielonce organizujemy pielgrzymkę na doroczną uroczystość odpustową 11.09 do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Wyjazd z przystanku naprzeciwko Gminy po przeciwnej stronie ulicy o godz. 8.15, koszt 20 zł. Na pielgrzymce będzie obecny także ksiądz. Program w gablocie.
 8. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian na piknik „Pożegnanie lata u św. Izydora”, który odbędzie się za dwa tygodnie 18.09. Jak co roku organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Piknik rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie. Kierujemy serdeczną prośbę do tych osób, które mają ciekawe pomysły, czy w innej formie pragną nas wesprzeć w organizacji festynu o kontakt. Osobą koordynującą ze strony parafii jest ks. Piotr Połomski.
 9. W dniu dzisiejszym rozdajemy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc wrzesień.
 10. Od czwartku 1 września (oprócz tego piątku i soboty) powróci Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00. Kancelaria parafialna będzie czynna według porządku zwykłego sprzed wakacji (czyli także rano).
 11. Ad dopuszczenia do godności ojca/matki chrzestnej –zainteresowana osoba kontaktuje się osobiście z ks. najpóźniej na dwa tygodnie przed terminem chrztu, mieszka w naszej parafii i przyjmuje po kolędzie, przyjęła sakrament bierzmowania, powinna uczestniczyć w konferencji przedchrzcielnej i jest osobą wierzącą i praktykującą.
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.