Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła 22.06.2014 r.


 1. OgłoszeniaPrzypominamy o prezentacji pt. Stop seksualizacji naszych dzieci, która zostanie poprowadzona przez rodziców – wolontariuszy dziś po Mszach św. o godz. 10.15, 12.00 i 18.00 na sali gimnastycznej Domu Katolickiego. Prezentacja nie jest przeznaczona dla dzieci. W sali obok istnieje możliwość pozostawienia dzieci w wieku przedszkolnym pod opieką Sióstr Honoratek.
 2. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Parafialnej Caritas zbierają ofiary do puszek przeznaczone na  dofinansowanie wyjazdu dzieci – podopiecznych Caritas – na letnie kolonie. Dzieci wyjadą w lipcu  w  góry do Ustronia. Za złożone ofiary i wsparcie akcji kolonijnej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej odbywa się nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy  poświęcenie wianków.
 4. We wtorek 24 czerwca przypada uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W piątek 27 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca NMP. Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne. Tego dnia po Mszy św. wieczornej będzie miała miejsce całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, a o północy będzie sprawowana Eucharystia.
 6. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna dla  uczniów ze szkoły podstawowej zostanie odprawiona w czwartek 26 czerwca o godz. 12.00. Msza św. dla uczniów gimnazjum i liceum w piątek 27 czerwca o godz. 8.00.
 7. Decyzją Ordynariusza Diecezji Ełckiej ks. Ryszard Sawicki –  rezydent, kończy 3 letnią posługę duszpasterską w naszej parafii i powraca do pracy w swej rodzinnej diecezji.  Ks. Ryszarda pożegnamy uroczystą Mszą św. w sobotę 28 czerwca o godz. 18.00, będzie to również zakończenie roku formacyjnego dla Służby Liturgicznej. Po Eucharystii zapraszamy na pożegnalnego grilla. Prosimy o przyniesienie ciast i napojów. Dziękujemy ks. Ryszardowi za ogrom pracy i zaangażowania w pomoc duszpasterską dla naszej parafii. Módlmy się o Boże Błogosławieństwo w nowych zadaniach.
 8. W przyszłą niedzielę 29 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia taca przeznaczona będzie na bazylikę św. Piotra i działalność Stolicy Apostolskiej.
 9. Również w niedzielę 29 czerwca grupa młodzieży i dzieci wraz z opiekunami wyjeżdża na dwutygodniowe kolonie parafialne w Okunince. Zbiórka dla uczestników na parkingu przy Urzędzie Miasta Marki o godz. 7.45.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Wyjazd w niedzielę 29 czerwca o godz. 5.00. Koszt 60 zł, a zapisy w kiosku parafialnym.
 11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego do nabywania prasy katolickiej.