OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023


 1. W najbliższą niedzielę 10 IX przeżywać będziemy Parafialny Odpust Narodzenia NMP. Przygotowaniem do niego będzie doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Podajemy program:
 • Czwartek 7 IX o godz. 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie nabożeństwa, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i Apel Jasnogórski;
 • Piątek 8 IX i Sobota 9 IX: Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przez cały dzień trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • Niedziela 10 IX suma odpustowa z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Marek Gradziński proboszcz budującej się parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie . Po procesji zapraszamy na piknik.
 1. Msza św.  inaugurująca nowy rok pracy w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży dla Liceum im. św. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 1, „Ad Astra”, oraz LO im. rtm W. Pileckiego będzie w poniedziałek 4 IX o 8.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po Mszy św. o 12.00.
 3. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w najbliższą środę 6 IX 2023 o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Zapisy u księdza w zakrystii, lub w kancelarii.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wspólne spotkanie modlitewne w każdą środę po mszy świętej wieczornej. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych.
 6. Rafał zaprasza młodzież licealną na wspólne spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej o 19:15 do Domu Katolickiego. Szczególnie zapraszamy nowe osoby, które w czerwcu przyjęły sakrament bierzmowania
 7. 4 września w parafii św. Jana Kantego w Legionowie odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.
 8. Chętnych, którzy mogliby przynieść ciasto na nasz piknik prosimy o wcześniejsze zadeklarowanie tego organizatorom w zakrystii. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli finansowo i materialnie organizację naszego pikniku.
 9. Parafia św. Andrzeja Boboli w Markach organizuje wyjazd autokarem na uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się w Markowej na Podkarpaciu. Wyjazd 10 września we wczesnych godzinach porannych, koszt zależny od ilości uczestników. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina. Tel. w zakrystii.
 10. Wracamy do normalnego grafiku pracy kancelarii, oraz do Mszy św. o 8.00 w dni powszednie.
 11. Uczniowie i studenci uczący się w Warszawie mogą składać w swoich szkołach wnioski o stypendia. Szczegóły na plakacie.
 12. Przedstawiciele fundacji „Boży Dar” składają podziękowania za złożone w zeszłą niedzielę ofiary. Zebrano 4800zł.
 13. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca na utrzymanie Seminarium Duchowne.
 14. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.