Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 03.09.2017


 1. Dziś, jak w każdą niedzielę, koronka i adoracja od 15.00 do Mszy wieczornej.
 2. IX przeżywać będziemy Parafialny Odpust Narodzenia NMP. Przygotowaniem do niego będzie doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Podajemy program:
 • Czwartek 07.IX o godz. 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie nabożeństwa, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21 i Apel Jasnogórski;
 • Piątek 08.IX i Sobota 10.IX: Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przez cały dzień trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • Niedziela 10.IX suma odpustowa z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00.
 1. Od jutra wracamy do grafiku nabożeństw i pracy kancelarii z okresu poza wakacyjnego, dochodzi Msza św. o 8.00 (z wyjątkiem soboty i niedzieli w tym tygodniu) i poranne dyżury kancelarii
 2. Jutro 4 września rozpoczęcie roku szkolnego. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi i udziale we Mszy św. inaugurującej rok pracy. Msza św. w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży dla obu szkół z Gimnazjum i Liceum, oraz Szkoły Podstawowej nr I, oraz „Ad Astra” o godz. 8.00.
 3. Zbiórka lektorów w piątek o godz. 19.00, a ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
 4. W sobotę 09.IX odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka nocna z Miedniewic do Niepokalanowa w intencji rodzin. Wyjazd autokarem spod kościoła o 18.30. Chętnych zapraszamy do wpisywania się do zeszytu pod chórem.
 5. W tym roku piknik parafialny połączony będzie z odpustem i odbędzie się 10.09. W programie m.in. występ ks. Bogusława Kowalskiego, a w finale występ zespołu „Razem za Jezusem”. Będzie to rozpoczęcie obchodów jubileuszu 100-lecia parafii. Osoby, które upieką ciasta proszone są, by przynieść je w niedzielę rano. Dochód z pikniku będzie przeznaczony na pokrycie kosztów odnowienia kościoła.
 6. Krucjata Różańcowa zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Różaniec do granic”, wyjazd pielgrzymkowy z parafii 7.10. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.
 7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się od początku września. Pierwsze spotkanie w przyszłą środę 6.09 o 19.00 w Domu Katolickim.
 8. W ramach przygotowania do Jubileuszu 100 – lecia Parafii w tym tygodniu wykonaliśmy czyszczenie naszej świątyni, prowadzimy prace związane z uporządkowaniem terenu przed kościołem, nasadzeniem roślinności, posiadamy już projekt na parafialną toaletę i rozpoczęliśmy prace kanalizacyjne. (Na początku tygodnia mogą być utrudnienia w dojechaniu na parking kościelny)
 9. Dzisiaj po mszach św. będzie zbierana puszka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny
 10. Prasa katolicka.