OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023


 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 2. Msza św. inaugurująca nowy rok pracy w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży dla Liceum im. św. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 1, oraz „Ad Astra” będzie w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po Mszy św. o 12.00.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc wrzesień.
 7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 6 IX 2023 i potrwa do 18 XI. Zapisy u księdza w zakrystii, lub w kancelarii.
 8. Koło Radia Maryja dziękuje bardzo za złożone ofiary w wys. 2630 zł. W int. ofiarodawców odprawiana jest Msza Św. w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00. Ofiary na Radio Maryja możemy składać także do skarbonki na stoliku pod chórem.
 9. 4 września w parafii św. Jana Kantego w Legionowie odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja, na które wszystkich zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja z tamtejszej parafii. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.
 10. Jak ogłaszaliśmy w zeszłym tygodniu dziś po mszach świętych wolontariusze z Domowego Kościoła przed kościołem zbierają fanty na loterię na piknik.
 11. Nasze zaangażowanie w piknik możemy wrazić także poprzez upieczenie ciasta. Chętnych, którzy mogliby przynieść choćby jedną brytfankę ciasta na piknik prosimy o wcześniejsze zadeklarowanie tego organizatorom w zakrystii. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli finansowo i materialnie organizację naszego pikniku.
 12. Parafia św. Andrzeja Boboli w Markach organizuje wyjazd autokarem na uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się w Markowej na Podkarpaciu. Wyjazd 10 września we wczesnych godzinach porannych, koszt zależny od ilości uczestników. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina. Tel. w zakrystii.
 13. Od najbliższego piątku 01.09 wracamy do normalnego grafiku pracy kancelarii, oraz wracamy do Mszy św. o 8.00 w dni powszednie.
 14. Dzisiaj po Mszach św. przedstawiciele fundacji Boży Dar zbierają ofiary do puszek dla ciężko poparzonego 16 letniego Konrada.
 15. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 16. Uczniowie i studenci uczący się w Warszawie mogą składać w swoich szkołach wnioski o stypendia. Szczegóły na plakacie.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.