Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła 26.08.2018 r.


 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 15.00 do Mszy wieczornej, oraz w czwartek po Mszy wieczornej do 19.30.
 2. W okresie wakacji spowiadamy w dni powszednie przez ok. 15 minut przed Mszą św. Prosimy, by przychodzić wcześniej.
 3. Przypominamy o wakacyjnym porządku nabożeństw, oraz pracy kancelarii. Nie ma Mszy o 8.00, nie ma dyżurów porannych kancelarii z wyjątkiem sobót.
 4. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc wrzesień.
 5. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Za tydzień będziemy zbierać różańce dla więźniów. Prosimy o przynoszenie niepotrzebnych, nawet nieco zniszczonych różańców.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 8. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 5.IX i potrwa do 7.XI. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. Zapraszamy na wyjazd do Niepokalanowa 1.09 na uroczystą inaugurację Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, którego częścią jest Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Koszt 25 zł, zapisy na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
 10. Akcja Katolicka zaprasza także na wyjazd na Litwę, by wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas jego pielgrzymki w dniach 22-23 września br. Koszt 450 zł. Zapisy na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej i na stronie www.akcja.marki.net.pl.
 11. W czwartek 30 sierpnia o godz.15.15 przy naszym kościele zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości, objętości i wydajności płuc oraz równowagi kwasowo- zasadowej. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Koszt badania to 25 zł.
 12. Piknik parafialny odbędzie się za dwa tygodnie 9.09 i będzie połączony z odpustem ku czci Narodzenia NMP. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu pikniku mogą zgłaszać się do ks. Jakuba. Każda forma pomocy potrzebna i mile widziana.
 13. Z inicjatywy parafian chcemy przekazać ks. Szymonowi list z wyrazami pamięci i życzliwości. Osoby, które chciałyby się po nim podpisać, mogą to uczynić na stoliku z tyłu kościoła.
 14. W dniu dzisiejszym s. Zuzanna Kanoniczka Ducha Świętego po Mszach św. będzie zbierała ofiary na operację swojej mamy. Prosimy o wsparcie.
 15. Prasa katolicka.