Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła 23.08.2015


  1. OgłoszeniaJak już było ogłaszane, w dniu dzisiejszym wolontariusze Parafialnego CARITAS  zbierają po mszach św. ofiary  do puszek  przeznaczone na pomoc rodzicom 120 dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin w wyposażeniu ich w konieczne przybory szkolne w związku z nowym rokiem szkolnym. Za każdy dar serca  złożony na pomoc uczniom składamy serdeczne podziękowanie. „Bóg zapłać”.
  2. W środę 26.08 przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia Msze św. w naszym kościele godz.. 7.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej. Będzie to Msza św., zbiorowa. Intencje można składać w zakrystii i kancelarii.
  3. W czwartek 27.08 zapraszamy na czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 21.00 będzie sprawowana Eucharystia w intencji Ojczyzny.
  4. Marecki Związek Emerytów i Rencistów zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Wyjazd sobotę 29.08 o godz. 7.00. Możliwość zapisów w kiosku przy Urzędzie Miasta u p. Zofii Krupy. Opiekę duszpasterską nad wyjazdem będzie sprawował ks. Marcin.
  5. W niedzielę 30.08 w Warszawie odbędzie się Manifestacja pod Hasłem: Stop Deprawacji w Edukacji. Początek o godz. 12.00 w Kościele Akademickim  św. Anny na Starym Mieście.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji ks. Łukasza, który przeżywać będzie swoje 30 urodziny.
  7. Pragniemy poinformować, że doroczna Uroczystość Odpustowa ku czci Narodzenia NMP – święto przypadające we wtorek 8.09, w tym roku zostaje przeniesiony na Niedzielę 6.09. Pragniemy bowiem, aby jak największa liczba parafian i gości mogła uczestniczyć w tym radosnym święcie. Przygotowaniem duchowym do Uroczystości Odpustowej będzie Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Rozpocznie się ono we czwartek 3.09 Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy w niedzielę. Szczegółowy plan nabożeństwa podamy w przyszłą niedzielę.
  8. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.