Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela Zwykła 20.08.2017


 1. Dziś, jak w każdą niedzielę, koronka i adoracja od 15.00 do Mszy wieczornej.
 2. W najbliższą sobotę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o 7.00 i 18.00
 3. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia z okazji 100 lecia objawień w Fatimie jak również 100 lecia założenia przez św. Maksymiliana Rycerstwa Niepokalanej będziemy gościć w naszej parafii Franciszkanów z Niepokalanowa. Przybliżą nam Osobę św. Maksymiliana Marii Kolbego, wielkiego czciciela Maryi Niepokalanej. Po Mszach św. będzie można uczcić relikwie św. Maksymiliana oraz nabyć od braci Cudowny Medalik, który Maryja dała światu podczas objawień św. Katarzynie Laboure, a z noszeniem którego są związane wielkie łaski wypraszane u Boga przez Maryję.
 4. W najbliższy wtorek 22.08 o godz. 18.00 w parafii św. J. Pawła II w Radzyminie J.E. Abp Henryk Hoser SAC poświęci Niepokalanemu Sercu Maryi Diecezję Warszawsko – Praską i nałoży koronę papieską na czczoną w parafii figurę MB Fatimskiej. Serdecznie zaprasza ks. proboszcz Krzysztof Ziółkowski.
 5. Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych kss. orionistów zaprasza osoby niepełnosprawne, chorych, wolontariuszy, młodzież, rodziny na integracyjne spotkanie uwielbieniowe, warsztaty wokalne do Brańszczyka nad Bugiem 26 sierpnia od godz. 9.00 Bliższe szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. W dniu dzisiejszym wolontariusze Parafialnej CARITAS po mszach św. zbierają ofiary na pomoc w dofinansowanie zakupu  wyposażenia szkolnego dla  dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin naszej parafii.
 7. PCK wystawi w okolicy parkingu kontenery na odzież, buty, pościel, itp. Będą one później będą rozdawane bezpłatnie w wybranych magazynach, których adresy są wywieszone w gablocie przed kościołem.
 8. W tym tygodniu będziemy prowadzili zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W/w sprzęt możemy składać w rogu parkingu przed szkołą „Ad Astra” do piątku 25.08 do godz. 14.30 Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
 9. Szpital Powiatowy w Wołominie zaprasza na bezpłatne badanie osteoporozy dla kobiet po 40 i mężczyzn po 60 r. życia, oraz badanie oczu w celu wczesnego wykrycia jaskry. Termin i kontakt tel. w celu zapisu w gablocie przed kościołem.
 10. W ramach przygotowania do Jubileuszu 100 – lecia Parafii w tym tygodniu rozpoczniemy czyszczenie naszej świątyni, chcemy także rozpocząć prace związane z uporządkowaniem terenu przed kościołem, nasadzeniem roślinności, planujemy także wybudować parafialną toaletę. Osoby, które mogłyby służyć jakąkolwiek pomocą – fizyczną, materiałową, sprzętową czy finansową prosimy o kontakt.
 11. Prasa katolicka.