Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła 17.08.2014


  1. OgłoszeniaW dniu dzisiejszym wolontariusze Parafialnego CARITAS  zbierają po mszach św. ofiary  do puszek  przeznaczone na pomoc rodzicom 130 dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin w wyposażeniu ich w konieczne przybory szkolne w związku z nowym rokiem szkolnym. Za każdy dar serca  złożony na pomoc uczniom składamy serdeczne podziękowanie. „Bóg zapłać”.

  2. W piątek 22 sierpnia, czuwanie modlitewne Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Czuwanie rozpocznie się po Mszy św. wieczornej i zakończy Eucharystią sprawowaną w intencji Ojczyzny o godz. 21.00.
  3. W sobotę 23 sierpnia o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji absolwentów dawnej szkoły Kinooperatorów mieszczącej się w obecnym gmachu Zespołu Szkół nr 1.
  4. Koło Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę parafialną szlakiem papieskim do   Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej oraz do Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach, gdzie aktualnie posługuje ks. Ryszard Sawicki. Pielgrzymka odbędzie się w czwartek 4 września. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem 80 zł. Zapisy u ks. Łukasza i pani Romualdy Kalewskiej.
  5. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.