OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022


  1. Jutro – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej diecezji obchodzona jest także jako Uroczystość MB Zwycięskiej, głównej patronki diecezji. Na zakończenie każdej Mszy będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Tego dnia jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  2. Tego dnia obchodzimy 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, oraz święto Wojska Polskiego. Serdecznie zachęcamy także do udziału w tych dniach w patriotycznych uroczystościach obchodzonych w Konkatedrze na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
  3. Burmistrz i Rada Miasta Marki zapraszają na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą dzisiaj o godz. 19.00 pod pomnikiem Żołnierzy 1920 r. na cmentarzu parafialnym. Msza św. w intencji Ojczyzny, obrońców Warszawy i Polski 1920 roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie podstawiony autokar, którym można będzie dojechać na cmentarz i wrócić.
  4. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
  5. Przeżywamy Rok Jubileuszowy św. Izydora – 400 lecie jego kanonizacji. Jutro 15 dnia kolejnego miesiąca po Mszach św. przed relikwiami Patrona naszej parafii, przez jego wstawiennictwo będziemy polecali P. Bogu nasze intencje.
  6. W czwartek o 18.00 Msza Św. w intencji członków Apostolatu Maryi Królowej III Tysiąclecia.
  7. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji parafialnego pikniku. Szukamy ciekawych pomysłów. Prosimy o wsparcie finansowe, lub materialne osoby indywidualne, właścicieli firm i przedsiębiorstw. Jest to okazja do zareklamowania swojej firmy. Zbieramy fanty do loterii. Szukamy sponsora, lub ofiarodawcy nagrody głównej. Prosimy o kontakt.
  8. W następną niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na utrzymanie Radia Maryja i TV Trwam.
  9. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót, w piątek kancelaria jest nieczynna.
  10. Prasa katolicka.