OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 06.08.2023


 1. W następną niedzielę 13 sierpnia zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym i procesji fatimskiej wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
 2. Już dzisiaj zapraszamy na Uroczystość Wniebowzięcia NMP, która wypada we wtorek 15.08. W naszej diecezji jest ona obchodzona także jako Uroczystość MB Zwycięskiej, głównej patronki diecezji. Na zakończenie każdej Mszy będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Tego dnia jest obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 3. W tym dniu obchodzimy 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, oraz święto Wojska Polskiego.
  • Burmistrz i Rada Miasta Marki zapraszają na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w poniedziałek 14 sierpnia o 19.00 pod pomnikiem Żołnierzy 1920 r. na cmentarzu parafialnym. Msza św. w intencji Ojczyzny, obrońców Warszawy i Polski 1920 roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie podstawiony autokar, którym można będzie dojechać na cmentarz i wrócić. Szczegóły na stronie www.marki.pl.
  • Serdecznie zachęcamy do udziału w tych dniach w patriotycznych uroczystościach obchodzonych także w Konkatedrze na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
 4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 6 IX 2023 i potrwa do 18 XI. Zapisy u księdza w zakrystii, lub w kancelarii.
 5. Zapraszamy do udziału w naszej diecezjalnej Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła na Jasną Górę wychodząca 16 VIII z konkatedry na Kamionku.
 6. 16 lipca została rozpoczęta Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu “24 godziny na dobę” w intencji uświęcenia kapłanów i zgromadzeń zakonnych, oraz o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek 18 sierpnia włączymy się także w tę adorację. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożona lista. Serdecznie zapraszam
 7. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji naszego parafialnego pikniku. Zbieramy fanty do loterii. Szukamy sponsora nagrody głównej. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt.
 8. W następną niedzielę będziemy zbierali ofiary na tacę na budowę kościoła w parafii bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku.
 9. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.