OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022


 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00 i 18.00. Spowiedź od 17.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 2. W sobotę 6.VIII obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00. Jest to I sobota miesiąca. Po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Za tydzień I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 4. We wtorek 2 VIII możemy uzyskać odpust zwany „Porcjunkuli”. Warunki: należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, odmówić „Ojcze nasz …” i „Wierzę w Boga …”, oraz modlitwę w intencjach, w których w danym miesiącu modli się papież.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii w piątek 5 VII o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc sierpień.
 7. Zapraszamy do udziału w naszych diecezjalnych pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę: a. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza wychodząca 5 VIII wychodząca z Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. b. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła wychodząca 16 VIII z konkatedry na Kamionku.
 8. Jutro 1 VIII dla uczczenia poległych w Powstaniu Warszawskim o godz. 17.00 odezwą się dzwony we wszystkich kościołach naszej diecezji i Archidiecezji Warszawskiej.
 9. W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu. Abstynencja jest dobrowolnym darem, którego źródłem jest miłość Boga i bliźniego, a także odpowiedzialność za przyszłość polskiego narodu.
 10. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji parafialnego pikniku. Szukamy ciekawych pomysłów. Prosimy o wsparcie finansowe, lub materialne osoby indywidualne, właścicieli firm i przedsiębiorstw. Jest to okazja do zareklamowania swojej firmy. Zbieramy fanty do loterii. Szukamy sponsora, lub ofiarodawcy nagrody głównej. Prosimy o kontakt.
 11. Przypominamy, że trwamy w wakacyjnym porządku nabożeństw i pracy kancelarii. Nie ma Mszy św. w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót, w piątek jest nieczynna.
 12. Prasa katolicka.