Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020 r.


 1. Nie obowiązują już limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Nadal obwiązuje jednak noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału i przestrzeganie innych zaleceń sanitarnych.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. W czwartek 6.VIII wypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00 i 18.00. Spowiedź od 17.30.
  Do chorych udamy się tylko na zaproszenie od godz. 9.00.
 4. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 5. Dzisiaj możemy uzyskać odpust „Porcjunkuli”. Warunki: należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, odmówić „Ojcze nasz …” i „Wierzę w Boga …”, oraz modlitwę w intencjach, w których w danym miesiącu modli się papież.
 6. W najbliższą sobotę 8 sierpnia w Domu Katolickim będzie można odbierać stroje komunijne. Od godz. 11.00 zapraszamy kl. IIIA, a następne klasy co pół godziny.
 7. W następną niedzielę po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na utrzymanie Radia Maryja.
 8. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu jest od 16.00 do 18.00, a w niedziele od 15.00 do 17.45. Spowiedź w dni powszednie zasadniczo przed Mszą św.
 9. Kancelaria parafialna także jest czynna według grafiku wakacyjnego: nie ma dyżurów porannych z wyjątkiem sobót, kancelaria jest nieczynna w piątek. W sprawach pilnych prosimy o kontakt przez telefon dyżurny – komórkowy.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.