Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Ndz. Zwykła – 01.08.2021 r.


1.    Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem pracy duszpasterskiej ks. Michała Skierkowskiego w naszej parafii. Dziękujemy mu serdecznie za jego gorliwe zaangażowanie w kapłańskiej posłudze. Na mocy dekretu ks. Biskupa ks. Michał został skierowany na studia z teologii duchowości do Rzymu. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w pracy naukowej, oraz w posłudze duszpasterskiej.

2.    Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 15.00 do 18.00 z wyjątkiem soboty. W czwartek dodatkowo po Mszy wieczornej do 19.30.

3.    W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00 i 18.00. Spowiedź od 17.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00 na zaproszenie.

4.    W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

5.    W piątek 6.VIII wypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00.

6.    W poniedziałek 2.VIII możemy uzyskać odpust zwany „Porcjunkuli”. Warunki: należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, odmówić „Ojcze nasz …” i „Wierzę w Boga …”, oraz modlitwę w intencjach, w których w danym miesiącu modli się papież.

7.    W nocy z 6/7 sierpnia 2021 w bazylice NMP w Licheniu organizowana jest modlitwa „Noc Walki o Błogosławieństwo Dla Polski”. Z naszej parafii wyjeżdżają 2 autokary w piątek 06.08 o 16.00, koszt 50 zł, powrót po zakończonych uroczystościach 07.08. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zeszycie na stoliku pod chórem. Bliższe informacje w gablocie.

8.    Zapraszamy do udziału Praskiej Pielgrzymce Pieszej, która wyrusza z Kamionka 16.08 i dociera na Jasną Górę 26.08.  Bliższe informacje w gablocie.

9.    Decyzją Episkopatu Polski zniesione zostały wszystkie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. związane z pandemią covid 19.

10.             Obecnie w świątyniach może być zajętych 75 % wszystkich miejsc. Limit nie dotyczy osób zaszczepionych. Nadal należy przestrzegać przepisów sanitarnych wewnątrz kościoła.

11.             Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13.15 i 19.15, oraz w dni powszednie o 8.00. Kancelaria w czasie wakacji jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach popołudniowych oraz w soboty rano. W sprawach pilnych prosimy o kontakt przez telefon dyżurny – komórkowy.

12.             W dniu dzisiejszym po Mszy św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na Fundację Rzymskiego Centrum Akademickiego (FURCA), która funduje stypendia dla księży studiujących za granicą.

13.             W następną niedzielę będzie zbiórka na poszkodowanych przez nawałnice w Europie.

14.             Prasa katolicka.